Runaways Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Beyaz perdedeki başarılı süreçle birlikte televizyon serileri için ABC ve Netflix ile ortaklığını sürdüren Marvel Studios, bu sefer bir başka yayıncı Hulu ile anlaştı. 21 Kasım 2017 itibariyle dizi severler ile buluşacak olan Runaways konusu itibariyle MCU sınırları içinde kalarak, bir grup gencin hikayesini aktaracak. İlk sezonun 13 bölümden oluşması planlanırken, bölümlerin gösterim süreleri 45-55 dk. arasında değişim gösterecek.

Dizinin sorumluları Josh Schwartz (Chuck, Gossip Girl) ve Stephanie Savage (Hart of Dixie, Dynasty) olarak karşımıza çıkıyor. Çizgi romanın yaratıcıları Brian K. Vaughan ve Adrian Alphona da prodüksiyon ekibinde yer alırken, bu ikili senaryo ve karakterler üzerindeki çalışmaları üstleniyor. Yaptıkları açıklamalar göz önüne alınırsa; Runaways dizisi Marvel Sinematik Evreninin içinde yer alacak. Ancak Avengers’la herhangi bir temasları, ilişkileri olmayacak. Bu konuda Netflix dizi karakterlerinin sinema evrenindeki karakterlere uzak kalması gibi bir bağlantı kurulabilir.

Son olarak dizinin yapımcı kadrosunda Rodney Barnes (The Boondocks), Jeph Loeb (Agents of Shield), Emma Fleischer (Daredevil), Keira Morrisette (Iron Fist), Kevin Feige (The Avengers), Jim Chory (Luke Cage) gibi önemli isimler yer alıyor.

Runaways Dizi Konusu ve Oyuncuları

Birbirinden farklı özelliklere sahip bir grup genci bir araya getiren ailelerin içinde bulunduğu ürkütücü durumdur. Ailelerinin katılımıyla gerçekleşen bir etkinlikte buluşan altı genç, etkinlik esnasında bir kızın öldürüldüğüne şahit olur. Bu organizasyona üye olan anne ve babalarına gerçekleri gösterebilmek adına birlikte hareket etmeleri gerekir. Evlerinden kaçan grup, kurdukları arkadaşlık bağlarının yanı sıra sahip oldukları gizli güçleri de öğrenmeye başlayacaktır.Runaways oyuncuları kimlerdir? Dizi kadrosunda ana hikayenin içinde bulunan altı karakter var. Bu karakterleri tek tek inceleyelim:

Buna Göz Atın:  Now Apocalypse Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Chase Stein: Çılgın bir bilim adamının oğlu. Babasının önemli bir buluşunu çalmış. Karaktere Pretty Little Liars ve Fakin It dizilerinden anımsayacağınız Gregg Sulkin can veriyor.

Nico Minoru: Güçlü bir kara büyücünün kızı. Kendisi de büyülü güçlere sahip. Karakteri canlandıran Lyrica Okano daha önce The Affair dizisinin iki bölümünde yer almıştı.

Karolina Dean: Uzaylı genlere sahip, güneş enerjisini manipüle edebilen bir kız. Karakteri The Goldbergs ve Zoo dizilerinde izlediğimiz Virginia Gardner canlandırıyor.

Runaways poster

Alex Wilder: Babası bir mafya lideri. Stratejik planlama üzerine eşsiz bir yeteneğe sahip. Runaways karakterleri arasında yer alan bu rolde Teen Wolf ve Casual dizilerinden tanıdığımız Rhenzy Feliz bulunuyor.

Gert Yorkes: Empatik yeteneklerinin yanı sıra telepat özellikleri de bulunuyor. Karaktere New Girl ve Atypical dizilerinde kısa süreli bulunan Ariela Barer hayat veriyor.

Molly Hayes: Mutant genlerine sahip, fiziksel dayanıklılığı yüksek bir kız. Karakteri genç oyuncu Allegra Acosta canlandırıyor.

Runaways Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Brian K. Vaughan, Adrian Alphona
Dizi Türü: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Fantastik
Diğer Oyuncular: Kevin Weisman, Nicole Wolf, Cody Mayo, Ryan Doom
IMDB: ?

Marvel dizileri hakkında daha çok bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak hazırladığımız makaleyi inceleyebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply