Russian Doll Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) – Tanıtım

0

İlk bölümü Netflix platformunda 1 Şubat 2019 tarihinde yayınlanmaya başlayan Russian Doll konusu incelendiğinde komedi ve dramın harmanlandığı bir seri olarak karşımıza çıkıyor. İlk sezonun sekiz bölümden oluşacağını belirtelim.

Dizinin yaratıcıları arasında üç kadın yapımcı yer alıyor. Dizinin başrol karakterine can veren Natasha Lyonne’ye ek olarak Amy Poehler (Broad City) ve Leslye Headland (About Last Night) seriyi ortaya çıkaran kişilerdir. Yapımcı kadrosunda ise Lily Burns (Search Party), Tony Hernandez (21 Grams), Allison Silverman (The Daily Show) gibi isimler bulunuyor.

Russian Doll oyuncular

Russian Doll Konu ve Oyuncular

Nadia Vulvokov orta yaş bunalımı yaşayan, eşinden bir süre önce ayrılmış bekar bir kadındır. Yazılımcı olarak mesleğini sürdüren Nadia için bir gün arkadaşları tarafından bir doğum günü partisi düzenlenir. Bu parti sonrasında Nadia’ya bir taksi çarpar ve Nadia hayatını kaybeder. Kendi ölümünü deneyimlemesine rağmen gerçek anlamda ölmemiştir. Parti sırasında kullandığı lavaboda tekrar canlanır. İşin tuhaf yanıysa sürekli ölmektedir ve tekrar aynı yerde canlanmaktadır. Nadia bir zaman döngüsüne sıkıştığını anlayacaktır.Russian Doll dizi oyuncuları arasında iki isim ön plana çıkıyor. Başrol karakterini Orange is the New Black dizisinden tanıdığımız Natasha Lyonne canlandırıyor. Chicago Fire ve Valor serilerinden anımsadığımız Charlie Barnett’ı ise Alan Zaveri rolünde izlemekteyiz.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Leslye Headland
Dizi Türü: Komedi
Diğer Oyuncular: Greta Lee, Elizabeth Ashley, Rebecca Henderson, Jeremy Bobb
IMDB: 8.2 (Puan değişebilir)

Buna Göz Atın:  Interrogation Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply