Safe House Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) – Tanıtım

0

İlk bölümü 20 Nisan 2015 tarihinde ITV kanalında yayınlanarak seyirci ile buluşturuldu. İkinci sezonun ilk bölümü ise 7 Eylül 2017 tarihinde ekranlara çıktı. Dizinin ilk ve ikinci sezonu 4 bölümden, toplamda 8 bölümden oluşmakta. Fakat her bölümün ortalama gösterim süresi de 60 dakika. Bu sebep ile dizideki bölüm sayısının azlığı, izleyiciyi olumsuz etkilememektedir. Safe House konusu bakımından sürükleyici ve türü bakımından da dram, gerilim ve gizemi işleyen bir dizidir.

Dizinin yapımcılığını Andrew Benson (Mad Dogs, Prime Suspect 7) ve Paula Cuddy (Miss Marie Lloyd, Strike Back) yapmaktadır. Dizinin senaristliğini ise Michael Crompton (Carrie’s War, Silent Witness) üstlenmektedir. Yönetmen koltuğunda ise Marc Evans (Snow Cake) oturuyor.

SAFE HOUSE KONUSU VE OYUNCULARI

Safe House, sürükleyici bir polisiye hikâyeyi ele almaktadır. Olaylar, eskiden bir polis dedektifi olan Katy ve güvenli bir evde koruma altına alınmış olunan Robert çiftinin dram ve gerilim dolu hikâyesinde anlatılıyor. Dizide anlatılan konu çok gerçekçi bir biçimde, hayatın içindenmiş gibi işleniyor. Ayrıca hikâyenin dramatik bir şekilde ilerliyor olması da izleyiciyi etkisi altında bırakıyor.Safe House oyuncuları arasında önemli isimler yer alıyor. Robert karakterini canlandıran Christopher Eccleston’ı birçok dizi ve filmden rahatlıkla hatırlayabilirsiniz. Thor: The Dark World filminin kötü karakteri Malekith’i canlandırmıştı. Ayrıca The A Word (12 bölüm), Heroes (5 bölüm), Doctor Who (13 bölüm), The Leftovers (28 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.

Dizide Katy karakterine can veren Marsha Thomason’u White Collar (69 bölüm), Lost (11 bölüm), Mark karakterine can veren Paterson Joseph’ı ise Timeless (16 bölüm), The Leftovers (7 bölüm) dizilerinden tanıyoruz. Micheal karakterini ise Hyena ve Starrep Up filmlerinde izlediğimiz Peter Ferninando canlandırmakta. Dizinin kadrosunda ek olarak Nicola Stephenson (All at Sea) ve Harriet Cains (In the Flesh) da bulunuyor.

Buna Göz Atın:  Strike Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Safe House Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Marc Evans, Michael Crompton
Dizi Türü: Polisiye, Suç, Drama
Kanal: ITV
IMDB: 6.5

Safe House dizi konusu ve oyuncu kadrosu hakkında bilgiler sunduk. Polisiye dizilerden hoşlanıyorsanız buraya tıklayarak bu türdeki yabancı dizilerin tanıtımına göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply