Salvation Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 12 Temmuz 2017’de CBS kanalında seyirci ile buluşturulmuştur. Salvation konusu bakımından drama ve bilim-kurgu türündeki dizilerden biridir. Dizinin, çekimleri hala devam etmekte olan ilk sezonu 13 bölümden oluşacaktır. Her bir bölüm ortalama olarak 43 dakikalık sürelerle ekranda yayınlanmaktadır.

Dizinin yaratıcısı ve başsenaristi Matt JL Wheeler. Kendisi şu ana kadar çok önemli projelerde yer almadı. Hawaii Five-0 dizisinde yazar olarak görev yapmıştı. Wheeler’a senaryo kısmında yardımcı dört senarist daha bulunuyor. Elizabeth Kruger (Bull, Extant), Craig Shapiro (Extant), Blake Taylor (Reign) ve Christina M. Walker (The Killing, Need For Speed).

Dizinin yapımcıları arasında yazar kadrosuna göre kısmen daha tecrübeli isimler bulunuyor. Bu isimlere göz atarsak:

  • Aaron Baiers (Limitless)
  • Angela Harvey (Teen Wolf)
  • Corey Miller (CSI: Miami)
  • Stuart Gillard (90210, Beauty and the Beast)
  • Robert Ortiz (Zoo, Hesher)
  • Paul M. Leon (Battlestar Galactica, The Son)
  • Alex Kurtzman (Transformers, Star Trek, Fringe)

SALVATION KONUSU VE OYUNCULARI

Dizi, bir Pentagon yetkilisine değişik bir bulgu getirmiş olan MIT öğrencisi Liam’ı ve teknoloji milyarderi Tanz’ı merkeze almaktadır. İddialarına göre bir asteroid, Dünya ile yaklaşık altı ay sonra çarpışacaktır. Liam ve Darius Tanz, ekipleri ile birlikte gezegeni kurtarmak amacı ile gizli bir proje başlatırlar. Böylece maceraları da başlamış olur. Çabaları dünyayı kurtarmaya yetebilecek midir?Salvation oyuncuları arasında bulunan isimleri inceleyelim. Dizide önemli bir karakter olan Darius Tanz’a Santiago Cabrera can veriyor. Kendisi birçok diziden anımsayabilirsiniz. Heroes, Dexter, The Musketeers, Big Little Lies, Merlin gibi dizilerde rol almıştı.

Liam Cole karakterini ise Charlie Rowe canlandırıyor. Oyuncu daha önce Red Band Society dizisinde ve The Goldan Compass filminde yer almıştı. Hawaii Five-0 dizisinden tanıdığımız Ian Anthony, Dale Harris Edwards karakterini canlandırırken, Tyrant dizisinden tanıdığımız Jennifer Finnigan da Grace Barrows rolünde karşımıza çıkıyor.

Buna Göz Atın:  Hidden Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Salvation Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Matt JL Wheeler
Dizi Türü: Bilim-Kurgu, Drama
Diğer Oyuncular: Shazi Raja, Jacqueline Byers, Rachel Drance, Erica Luttrell
IMDB: 6.7 (Puan değişebilir.)

Salvation dizi konusu ve oyuncuları yazımızın sonuna geldik. Diziyle ilgili yorumlarınızı panelden gerçekleştirebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply