Santa Clarita Diet Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Daredevil, Narcos ve Stranger Things gibi popüler dizilerin kanalı olan Netflix, 3 Şubat 2017 tarihinde yeni bir dizi projesini hayata geçirdi. Komedi türünde yayınlanan Santa Clarita Diet konusu bakımından ilginizi çekebilecek bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. İlk sezonu 10 bölümden oluşuyor, bölümlerin ortalama gösterim süresi ise 30 dakika. Drew Barrymore ve Timothy Olyphant’ın başrolünde olduğu dizinin yaratıcısı Victor Fresco. Kendisini My Name is Earl ve Go On gibi dizilerin yapımcı kadrosunda görmüştük. Dizinin ikinci sezon onayıyla ilgili henüz net bir bilgi yok. Netflix dizileri bölümlerini toplu yani set olarak yayınladığından, Santa Clarita Diet’in tüm bölümlerini beklemeden izleme şansına sahibiz.

Santa Clarita Diet Dizi Konusu ve Oyuncuları

Sheila ve Joel Hammond, California eyaletinde yaşamlarını sürdürmeye çalışan bir çifttir. Hammond’lar geçimlerini emlakçılık yaparak sağlamaktadır. Yaşamlarında bir kontrol mekanizması bulunur; giyinişleri, oturup kalkmaları, beslenmeleri hep bir düzen içerisindedir. Ancak bu düzen Sheila’nın başına gelen absürd bir olayla değişecektir. Sheila bir gün kendisini kaybeder ve kusmaya başlar. Ailesi onun hastalandığını düşünmektedir, ancak Sheila şiddetli bir şekilde istifra etmektedir. Kendisi bir ölüye (zombi denebilir) dönüşür. Artık eskisi gibi değildir, açlığını kontrol etmekte zorlanır. Açlığını bastırmasının tek yolu insan etidir. Joel Hammond bu duruma zamanla alışır ve eşine birçok konuda yardımcı olmaya başlar. Sheila’nın bu durumu mümkün olduğunca gizli tutulmalıdır.

Editör: Santa Clarita Diet dizi konusu diğer dizilere bakıldığında farklılık gösteriyor. Absürd komedinin dibine kadar işlendiği ve kurgunun çok sağlam olduğu söyleniyor. Diziye en kısa süre içinde başlamak lazım.

santa clarita diet konusu

Sheila Hammond (Drew Barrymore): Hikayenin merkezindeki karakter. Dönüşüm geçirdikten sonra kontrolünü kaybediyor. Drew Barrymore’un pek çok başarılı filmde rol aldığını söyleyebiliriz. Scream, 50 First Dates, Donnie Darko gibi filmlerden kendisini anımsayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Get Shorty Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Joel Hammond (Timothy Olyphant): Sheila’nın eşi. Karısının yeni durumuna alışmaya çalışıyor. Santa Clarita Diet oyuncuları arasında bulunan Timothy Olyphant’ı Justified dizisindeki Raylan Givens rolüyle hatırlıyoruz. Ayrıca Deadwood (36 bölüm), Damages (15 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.

Santa Clarita Diet Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Victor Fresco
Dizi Türü: Komedi
Diğer Oyuncular: Liv Hewson, Skyler Gisondo, Mary Elizabeth Ellis
IMDB: 7.9 (Giriş puanıdır. Değişebilir.)

Santa Clarita Diet konusu hakkında görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply