Scorpion Konusu ve Oyuncuları – Yabancı Dizi Tanıtım (2014)

0

İlk bölümü 22 Eylül 2014 tarihinde çıkan Scorpion konusu itibariyle bir suç-drama dizisi olarak karşımıza çıkıyor. CBS tarafından yayınlanan dizinin ilk sezonu 22, ikinci sezonu ise 24 bölümden oluştu. Bölümlerin gösterim süresi 42 dk. olarak belirlenmiş. Üçüncü sezonunda olan dizinin reytinglerinin yüksek olması, 4. sezon onayı alabilme ihtimalini artırıyor. Ancak CBS kanalından henüz bir onay/iptal açıklaması gelmedi. Dizinin yönetmen-yazar kadrosuna baktığımızda Nick Santora ve Walter O’Brein isimlerini görüyoruz. Nick Santora önemli bir isim; kendisinin yapımcı kadrosu içinde bulunduğu dizilere bakıldığında Prison Break, The Guardian, Law&Order, Vegas, Lie To Me gibi önemli yapımlar olduğunu görülebilir. Walter O’Brein ise başka bir açıdan oldukça kıymetli bir insan. Kendisi inanılmaz bir IQ’ya sahip. Dizinin yazar kadrosunda bulunan O’Brein, dizi içinde Elyes Gabel tarafından canlandırılıyor. Çok ilginç değil mi? Scorpion konusu üzerine bilgiler vermeye başlayalım. Daha sonrasında oyuncu ve karakterleri tanıtalım.

Scorpion Konusu

Amerika’da Ulusal İç Güvenlik Birimi’nin çalışanlarından olan Ajan Cabe Gallo, teknolojinin getirebileceği tehlikelerin önüne geçilebilmesi amacıyla bir ekip kurmak ister. Kuracağı ekibin üyeleri ise toplumun dışladığı, iletişimleri kuvvetli olmayan asosyal bireylerdir. Nasa’yı hackleyen bir dahi, bir istatistik canavarı, bir mekanik tutkunu ve bir davranış çıkarımcısı ekibe alınacak kişilerdir. Birbirleriyle kurdukları iletişimde herhangi bir sorun yaşamamalarına rağmen, toplumla olan iletişimleri eksik kalmaktadır. Bu yüzden ekibe bu insanları tercüme edebilecek bir kadın katılır. Böylece ortaya Scorpion takımı çıkmış olacaktır. Yaşanan tehlikelerin önlenmesinde ekibin her bir üyesi yeteneklerini kullanır.

Scorpion Oyuncuları ve Karakterleri

scorpion oyuncuları

Soldan sağa: Elyes Gabel, Katharine McPhee, Robert Patrick, Jadyn Wong, Ari Stidham, Eddie Kaye Thomas

Walter O’Brien (Elyes Gabel): Ekibin lideri, IQ’su tam 197! Küçük yaşlarda NASA’yı hacklemiş ve ekibi kuran Ajan Cabe Gallo tarafından yakalanmıştır. Amerika’ya getirilmiş ve devlete çalışması sağlanmıştır. Scorpion konusu, Walter O’Brien ismi üzerinden dönüyor. Elyes Gabel’ı Game of Thrones’taki Rakharo karakterinden hatırlayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Counterpart Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Paige Dineen (Katharine McPhee): Ekibin belki de en önemli görevi ona ait. Bu insanları topluma tercüme edebilmesi gerekiyor. Ekip arkadaşlarıyla iletişiminde fazla bir sıkıntı yok. Oyuncu Smash dizisinde rol almıştı.

Happy Quinn (Jadyn Wong): Makineler varsa, bir de Happy Quinn var. Mekanik konusunda müthiş yetenekli. Ekipteki tek kadın. Jadyn Wong’un kadrolu olarak rol aldığı ilk yapım.

Toby Curtis (Eddie Kaye Thomas): İnsanların davranışlarını gözlemler ve sonuca varır. Ekibe girmeden önce bu yeteneğini kumarda kullanmıştır. ‘Til Death dizisinde rol almıştı.

Sylvester Todd (Ari Stidham): Anksiyete bozukluğu olan bir matematik canavarı. İstatistik ondan sorulur. Huge dizisinde rol almıştı.

Cabe Gallo (Robert Patrick): Ekibi bir araya getiren kişidir. Walter ile tanışıklığı eskiye dayanmaktadır, onu Amerika’ya getiren ajandır. Robert Patrick, The Unit ve The X Files dahil olmak üzere birçok dizide rol almıştır. Sons of Anarchy bunlardan biri.

Scorpion Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Nick Santora
Dizi Türü: Drama, Suç
IMDB: 7.2

Scorpion dizi konusu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Diziyi izleyen arkadaşlar içerikte eksik bölümler olduğunu düşünüyorsa, eklemek istediklerini yorum yaparak belirtebilir.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply