Seal Team Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 27 Eylül 2017 tarihinde CBS kanalında yayınlanmaya başlanan Seal Team konusu ve türü bakımından askeri bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu için 6 bölüm sipariş edilmiştir. Bölümlerin her biri ortalama 43 dakika sürmektedir.

Not: Dizinin reytingleri kanalı memnun ettiğinden ilk sezondaki bölüm sayısı 22’ye çıkarılmıştır.

Dizinin yaratıcısı ve baş senaristi olarak Benjamin Cavell ismini görmekteyiz. Kendisi daha önce önemli sayılabilecek dizilerin ekibinde yer almıştı. Homeland, Justified ve Sneaky Pete gibi seyirciye kendisini kabul ettirmeyi başaran projelerde Benjamin Cavell imzası bulunmaktaydı. Dizinin 3 bölümünde yönetmenlik koltuğunda Christopher Chulack’ın oturduğunu da ayrıca belirtelim. Chulack daha önce Shamaless, Animal Kingdom ve ER gibi dizilerde yapımcı-yönetmen sıfatlarıyla görev yapmıştı.

Yapımcı kadrosunda ise şu isimler var:

  • Corinne Marrinan (CSI: NY, CSI: Miami)
  • Daniele Nathanson (Murder in the First)
  • Carl Beverly (Justified, Elementary)
  • Todd Lewis (The Notebook, 21 Jump Street, Jason Bourne)
  • John Bellucci (Unforgettable)

Seal Team Konusu ve Oyuncuları

Dünya üzerindeki en elit askeri ekipler arasında gösterilen Navy Seal, ABD’nin çıkarları doğrultusunda olumlu sonuçlandırılması imkansız gibi gözüken gizli operasyonlara katılır. Bu kez tehdit Liberya’dadır. IŞİD ve Boko Haram terör örgütlerinin birlikte hareket ederek işbirliği yaptığını öğrenen ABD istihbaratı, daha sonrasında daha kritik bir bilgi alır. Terör örgütlerinin elinde Stacey Marshall isminde bir doktor rehin olarak tutulmaktadır. Dr. Marshall’ı kurtarma operasyonunu Seal Team gerçekleştirecektir.

Dizide karakterlerin geçmişlerine ait flashbackler bulunmakla birlikte, karakterlerin yaşadığı psikolojik sorun ve travmalar da izleyiciye aktarılıyor.Seal Team oyuncuları arasında başrolde David Boreanaz’ı görüyoruz. Kendisi dizide Jason Hayes karakterini canlandırıyor. Oyuncuyu Angel, Buffy the Vampire Slayer ve Bones dizilerinden hatırlayabilirsiniz. Clay Spenser karakterine can veren Max Thireiot’u ise Bates Motel dizisinde izlemiştik. Mad Men’den tanıdığımız Jessica Pare dizide Mandy Ellis, CSI: NY ve Supernatural’de izlediğimiz A.J. Buckley ise Sonny karakterini canlandırıyor.

Buna Göz Atın:  Salvation Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Benjamin Cavell
Dizi Türü: Aksiyon, Drama, Savaş
Diğer Oyuncular: Toni Trucks, Michael Irby, Judd Lormand, Neil Brown Jr.
IMDB: 6.1 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

Seal Team dizi konusu nedir sorusunu cevaplamış olduk. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply