Shades of Blue Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

İlk bölümü 7 Haziran 2016 tarihinde NBC (Friends, Taken, Emerald City) kanalında yayınlanmaya başlayan Shades of Blue konusu bakımından bir polisiye-suç dramasıdır. Dizinin başrollerinde Jennifer Lopez ve Ray Liotta gibi önemli isimler bulunuyor. İlk iki sezon toplam 13’er bölümden oluşuyor. Bölümlerin ortalama gösterim süresi ise 60 dakika.

Dizinin yaratıcısı ve senaristi Adi Hasak (Eyewitness). Hasak, ayrıca yapımlar arasında bulunuyor. Diğer yapımcılar ise şu kişiler: David DeClerque (Believe, Law&Order: Special Victim Unit), Tamara Becher (Covert Affairs), Yahlin Chang (Supergirl, ER, Dirty Sexy Money), Mike Daniels (Sons of Anarchy).

Shades of Blue Dizi Konusu ve Oyuncuları

Brooklyn Polis Departmanında görev alan bazı polisler yozlaşmış ve kirli kişilerdir. Şehirdeki çetelerle yapılan anlaşmalar sonucunda polis memurları para alır. Göstermelik olarak birkaç çete üyesi yakalanıp hapse atılır. Böylece Brooklyn PD ve çeteler arasında belirli bir mesafe oluşmuş olur. İki tarafın da bu durumdan memnun olduğu söylenebilir. Ancak bu kirli düzenden şüphelenen önemli bir kurum bulunmaktadır: FBI.

FBI görevlileri Brooklyn PD’nin foyasını ortaya çıkarabilmek için departmana bir köstebek yerleştirir. Köstebeğin vereceği bilgiler sayesinde departman içindeki kirli polislerin ifşa edilmesi amaçlanacaktır.


jennifer lopezHarlee Santos (Jennifer Lopez): Dünyaca ünlü şarkıcı ve aktris Jennifer Lopez dizinin başrolünde yer alıyor. Kirli polislerin arasına katılan Harlee Santos bu durumdan pek memnun değil. Ancak yaşamını sürdürebilmesi ve kızını koruyabilmesi için mesleğin içinde yer almaya devam etmesi gerekiyor. Amir Matt Wozniak ile arası çok iyi. Fakat FBI işin içine girince olaylar başlıyor.


ray liottaMatt Wozniak (Ray Liotta): Brooklyn PD’nin başındaki adam. Kendisine yıkılması güç bir imparatorluk kurmuş. Yozlaşmış polislerden oluşan ekibini korumaya çalışıyor. FBI tarafından araştırılıyor. Ray Liotta sinema dünyasının önemli aktörleri arasında bulunuyor. Kendisini Goodfellas, Identity, Field of Dreams, Narc, Revolver, Crossing Over, Hannibal gibi filmlerden hatırlayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  The Brave Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

drea de matteoTess Nazario (Drea de Matteo): Matt Wozniak’ın takımındaki önemli polislerden birini canlandırıyor. Kendisini birçok yapımdan hatırlayabilirsiniz. Sons of Anarchy (35 bölüm) dizisinde Wendy Case olarak izlemiştik. Shades of Blue oyuncuları arasında bulunan Drea de Matteo’nun rol aldığı diğer diziler ise şöyle: The Sopranos (61 bölüm), Joey (46 bölüm), Desperate Housewives (23 bölüm).


Shades of Blue Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Adi Hasak
Dizi Türü: Suç, Polisiye, Dram
Diğer Oyuncular: Hampton Fluker, Sarah Jeffery, Warren Kole, Dayo Okeniyi
IMDB: 6.8

Shades of Blue dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply