Shetland Dizi Konusu ve Oyuncuları (2013) – Tanıtım

0

İlk bölümü 10 Mart 2013 tarihinde yayınlanan Shetland dizisi, BBC kanalı aracılığı ile izleyici ile buluşturuldu. Dizinin şu ana kadar toplam 4 sezonu bulunmakta. İlk sezonu 2, diğer üç sezonu ise 6 bölümden oluşan dizinin her bölümünün ortalama gösterim süresi 60 dakika kadar. Shetland konusu bakımından suç, drama ve gizem türlerini işliyor.

Dizinin yapımcılığını Christopher Aird (One of Us, Hunted) ve Elaine Collins üstlenmekte. Dizinin senaristliğini ise Ann Cleeves (Vera) yapmakta.

Shetland Konu ve Oyuncular

Jimmy uzun bir zaman önce Shetland isimli kasabadan ayrılıp memleketini bir anda terk etmek zorunda kalır. Fakat bir gün kasabaya sürpriz bir geri dönüş yapar ve üvey kızı olan Cassie ile beraber yaşamaya başlar. Jimmy, üvey kızı ile birlikte dönmüş olduğu bu kasabada işlenen bir cinayeti araştırmak için çalışmalara başlar. Geçmişin sayfalarını karıştırdıkça da ortaya oldukça ilginç şeyler çıkar ve Jimmy geçmişin tüm detayları ile yüzleşmek zorunda kalır.Shetland dizi oyuncuları kimlerdir? Oyuncu kadrosuna baktığımızda başrol karakteri olan Jimmy Perez’e Douglas Henshall hayat veriyor. Kendisi daha önce Outlander’ın yanı sıra çeşitli Britanya yapımı film ve dizilerde rol almıştı. Alison McIntosh rolünde ise Alison O’Donnell bulunmakta. Kariyerinin en ciddi deneyiminin bu projeyle gerçekleştiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bir diğer önemli karakter Sandy Wilson’ı ise Steven Robertson canlandırıyor. Kendisini Luther, Being Human ve Harlots gibi televizyon projelerinde izleme fırsatı bulmuştuk.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Ann Cleeves, Gaby Chiappe
Dizi Türü: Polisiye, Dram
Diğer Oyuncular: Erin Armstrong, Mark Bohnar, Julie Graham, Lewis Howden
IMDB: 7.9

Buna Göz Atın:  Decline and Fall Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply