Sneaky Pete Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Detaylı Tanıtım

0

Pilot bölümü 7 Ağustos 2015 tarihinde CBS tarafından yayınlanan Sneaky Pete, ilk bölümünün ardından iptal edilmek istenmişti. Daha sonra Amazon ile anlaşılmış ve dizinin devam edeceği açıklanmıştı. Aradan geçen iki yıl sonrasında Amazon’da dokuz bölüm daha yayınlandı. Böylece dizinin ilk sezonu tamamlanmış oldu. İkinci sezon onayını kaptığını belirtelim.

Sneaky Pete konusu bakımından ilgi çekici bir yapım, ancak diziyi daha ilgi çekici hale getiren bir isim var: Bryan Cranston. Breaking Bad ile birlikte her dizi severin gönlüne taht kuran Bryan Cranston, bu dizinin yapımcılığını üstleniyor. Ayrıca dizinin önemli bir karakterini canlandırarak oyunculuğunu sergilemeye devam ediyor. Dizinin yaratıcıları arasında çok önemli bir isim daha bulunuyor. House M.D. gibi bir efsaneyi yaratan kişi olan David Shore, dizinin baş senaristi konumunda.

Sneaky Pete Dizi Konusu

Marius Josipovic, yaklaşık üç yıldır hapishanede kalan oldukça yetenekli bir dolandırıcıdır. Cezasının tamamlanmasına ve özgürlüğüne kavuşmasına sadece birkaç gün kalmıştır. Kardeşi Eddie ile iletişim kurar ve kendisini bekleyen gerçeği öğrenir. Marius’un dolandırdığı tehlikeli bir adam olan Vince, onun hapishaneden çıkmasını beklemektedir. Yüz bin dolarlık dolandırıcılığı Marius’u bir karar vermeye iter. Aklına kendisini dışarıda gizleyebileceği bir fikir gelmiştir. Hapishane arkadaşı Pete Murphy’nin kimliğine bürünebileceğini düşünür.

Pete, yaklaşık 20 yıldır büyükanne ve büyükbabasıyla görüşmemektedir. En son birliktelikleri kendisi 10 yaşındayken, büyükbabasının çiftliğinde gerçekleşmiştir. Marius, arkadaşı Pete’den bu çiftlikle ilgili bütün bilgileri alır. Hatta çocukluğuyla ilgili anılarını bile öğrenir. Hapishaneden çıktıkça sonra ilk işi çiftliğe gitmek ve Pete Murphy olarak kendisini aileye tanıtmak olacaktır.

Editör: Eğer son dönemlerde kaliteli dizi açlığı çekiyorsanız, Sneaky Pete konusu, kurgusu ve oyunculuklarıyla sizi mest edecektir. Ayrıca Bryan Cranston’ı Breaking Bad sonrası yeniden bir dizide görebilmek muhteşem.


Sneaky Pete Oyuncuları


sneaky peteMarius Josipovich (Giovanni Ribisi): Kart oyunlarındaki inanılmaz gözlem yeteneğini, insanları dolandırarak para kazanmak için kullanıyor. Zekasından şüphe yok, ancak Vince gibi bir adama toslayınca işler değişiyor. Artık yeni bir kimliği var. Karakteri Giovanni Ribisi canlandırıyor. Rol aldığı dizi ve filmler arasında şunlar bulunuyor: Friends (9 bölüm), Saving Private Ryan, Avatar, Cold Mountain, Gangster Squad, Contraband, Middle Men.


michael drayerEddie (Michael Drayer): Marius’un akılsız kardeşi. Vince onu rehin olarak tutuyor. Abisinden gelecek yardımı bekliyor. Sneaky Pete oyuncuları arasında bulunan Micheal Drayer’ı şu yapımlardan anımsayabilirsiniz: Mr Robot (11 bölüm), Shades of Blue (4 bölüm), Deception (9 bölüm), The Sopranos (4 bölüm).


bryan cranstonVince (Bryan Cranston): Kendisi varlıklı bir adam. Şehirde sözü geçen isimlerden. Marius’u eline geçirmek ve kendisinden alınan yüz bin doların hesabını sormak istiyor. Vince karakterini canlandıran Bryan Cranston, aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstleniyor. Efsane oyuncunun kariyerinde öne çıkan yapımlar şöyle: Malcolm In the Middle (151 bölüm), Drive, Argo, Trumbo, The Infiltrator, Wakefield, Detachment.


virginia kullKatie (Virginia Kull): Marius’un zor zamanlardaki kurtarıcısı. Eski bir dolandırıcı. Şimdiyse bir aile hayatı var. Karaktere Virginia Kull can veriyor. Kendisi Gracepoint (10 bölüm), Boardwalk Empire (4 bölüm) ve HBO’nun yeni projesi Big Little Lies (6 bölüm) dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Deadwind Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım


karolina wydraKarolina (Karolina Wydra): Marius’un eski ortağı, Vince’in yeni metresi. Karolina Wydra’yı True Blood izleyicileri hemen tanıyacaktır. Dizinin 15 bölümünde Violet karakterini canlandırmıştı. Güzel oyuncuyu House M.D. (6 bölüm), Justified (5 bölüm), Wicked City (8 bölüm) gibi dizilerde izleme şansı bulmuştuk.


michael o'keefeDetective Winslow (Michael O’Keefe): Vince’in para yedirdiği kirli bir polis. Marius’u yakalayabilmek için statüsünü kullanıyor. Kendisinin rol aldığı diziler şöyle: Masters of Sex (6 bölüm), Homeland (8 bölüm), King & Maxwell (10 bölüm), Life’s Work (18 bölüm), Roseanne (35 bölüm), Against the Law (17 bölüm).


Bernhardt&Murphy Ailesi


peter geretyOtto Bernhardt (Peter Gerety): Çiftlik evinin büyükbabası. Felç geçirdiği için eski günlerindeki sağlığı artık yok. Peter Gerety ömrünü bu mesleğe adamış bir oyuncu. Kariyerinde The Wire (15 bölüm) ve Homicide: Life on the Street (48 bölüm) gibi iki önemli dizi bulunuyor. Oyuncunun rol aldığı diğer yapımlar için buraya tıklayabilirsiniz.


margo martindaleAudrey (Margo Martindale): Evi çeviren kadın. Bütün sorumluluk kendisinde. Aile meslekleri olan kefalet senedi işinin başında bulunuyor. Pete’in aradan geçen 20 yıldan sonra neden kendilerini ziyaret ettiğini öğrenmek istiyor. Margo Martindale, birçok önemli yapımda görev almış bir oyuncu. Şu dizi ve filmlerden anımsayabilirsiniz: The Americans (17 bölüm), The Good Wife (13 bölüm), The Millers (34 bölüm), Justified (10 bölüm), Dexter (5 bölüm), Million Dolar Baby, Dead Man Walking, Eye of God, Orphan.


shane mcraeTaylor (Shane McRae): Pete’in çocukluk arkadaşı, şimdiyse polis memuru. Çocuksu hareketleri ve Pete’i zorlayıcı sorularıyla renkli bir karakter. Sneaky Pete oyuncularından Shane McRae;  Following (8 bölüm), Chicago Fire (3 bölüm), Still Alice gibi dizi ve film projelerinde yer almıştı.


marin irelandJulia (Marin Ireland): Kötü bir evlilik geçirip boşanmış, aile mesleği olan kefalet işinde tıkılıp kalmış, mutlu gibi görünmeye çalışan mutsuz bir karakter. Kuzeni Pete’in birden ortaya çıkması, Julia’yı da şüphelendiren bir durum oluyor. Ancak kuzenine karşı hisleri var. Marin Ireland’ın bulunduğu yapımlara bakarsak: Homeland (5 bölüm), The Divide (8 bölüm), The Slap (8 bölüm), Some Freaks, Hell or High Water, Side Effects, If You Could Say It in Words.


libe barerCarly (Libe Barer): Hırsızlığa eğilimi olan, ot tüttürmekten çekinmeyen, ergenliğini yaşamakla meşgul 16 yaşındaki bir karakter. Dizideki yaşı 16 olmasına rağmen, normalde 26 yaşında olan bir oyuncu Libe Barer. Kendisinin rol aldığı dizileri sıralamak gerekirse: Those Who Can’t (5 bölüm), Colony (3 bölüm), Parenthood (5 bölüm), iCarly (2 bölüm).


Sneaky Pete Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Bryan Cranston, David Shore
Dizi Türü: Drama, Suç
Diğer Oyuncular: Victor Williams, Jacob Pitts, Alison Wright, Mike Houston
IMDB: 8.4

Sneaky Pete dizi konusu hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply