Southcliffe Dizi Konusu ve Oyuncuları (2013) – Tanıtım

0

İlk bölümü 4 Ağustos 2013 tarihinde Channel 4 tarafından yayınlanan Southcliffe konusu bakımından akıl sağlığı yerinde olmayan bir adamın hikayesini farklı açılardan ele alarak anlatıyor. Mini-dizi olarak yayınlanan yapımı bir nevi uzun metrajlı bir film olarak değerlendirebiliriz. Bölüm sayısı 4, her bölüm ise 45-50 dakikalık gösterimlerden oluşuyor. Dizinin bir diğer özelliği zengin oyuncu kadrosu. Konusundan ve oyunculardan bahsetmeden önce işin prodüksiyon yönüne bakalım.

Dizinin baş senaristi Tony Grisoni. Kendisi The Young Pope, Tideland, How I Live Now gibi projelerde yazar sıfatıyla yer almıştı. Dizinin yönetmeni ise Sean Durkin. Toplam dört bölümün altında imzası var. Christine, James White ve Afterschool Durkin’in içinde yer aldığı en önemli filmler. Yapımcı kadrosuna bakarsak:

 • Peter Carlton (Submarine, Hunger)
 • Dean O’Toole (Kick-Ass, New Blood)
 • Derrin Schlesinger (Babylon)

Southcliffe Konusu ve Oyuncuları

Stephen Morton, yatalak annesiyle birlikte yaşayan sorunlu bir adamdır. Geçmişindeki bazı olayların etkisinden kurtulamayan Morton için hayat kolay ilerlememektedir. Yaşadığı kasaba Southcliffe’in küçük bir yer olması nedeniyle herkes birbirini tanımakta, çoğu kişi birbirleriyle iletişim halinde olmaktadır. Biri bir kuyuya taş atsa, diğer bir kişi o taşı atanın kim olduğunu bilebilir.

Bu küçük kasabada işlenen bir cinayet sonrası kasaba halkı büyük tedirginlik yaşar. Çünkü bu yerde daha önce bir seri cinayet vakası yaşanmamıştır. Evet kuyuya bir taş atılmıştır, ancak taşı atanın kim olduğu bir muammadır.

Kasabaya uzun süre sonra geri dönen gazeteci David Whitehead, ordu görevini tamamlayan Chris Cooper gibi kişilerin gözünden bu cinayetin etkileri anlatılıyor. Her etkinin mutlak bir tepki doğuracağı gerçeğinde ise karşımıza kaçınılmaz bir salt acı kavramı çıkıyor.Southcliffe oyuncuları arasında şu isimler bulunuyor:

 • Stephen Morton karakterini Sean Harris (The Borgias)
 • David Whitehead karakterini Rory Kinnear (Penny Dreadful)
 • Chris Cooper karakterini Joe Dempsie (Game of Thrones)
 • Claire Salter karakterini Shirley Henderson (Harry Potter)
 • Anna Salter karakterini Kaya Scodelario (Skins)
 • Alan karakterini Geoff Bell (RocknRolla)
 • Paul Gould karakterini Anatol Yusef (Boardwalk Empire)
 • Andrew Salter karakterini Eddie Marsan (Sherlock Holmes, V for Vendetta) canlandırıyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Sean Durkin, Tony Grisoni
Dizi Türü: Drama, Suç, Gizem
Çıkış Yılı: 2013
IMDB: 7.0

Southcliffe dizi konusu hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply