SS-GB Mini Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü BBC One kanalı tarafından 19 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan SS-GB konusu bakımından tarihi bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Paralel bir evrende Nazilerin İkinci Dünya Savaşı’nı kazanmasını ve ardından İngiltere’de gerçekleşen olayları konu alan dizide, Sam Riley ve Kate Bosworth gibi önemli oyuncular ön plana çıkıyor. Dizinin ilk ve tek sezonu toplam 5 bölümden oluşacak. Bazı mini-dizilerin uzatıldığına şahit olmuştuk; bakalım bu dizi için böyle bir durum söz konusu olacak mı?

Prodüktör ve yazar olarak nitelendirebileceğimiz Robert Wade ve Neal Purvis’i James Bond serilerinin yazar kadrosunda görmüştük. İkilinin dizinin iki bölümünde senaristlik görevini üstlendiğini belirtelim. Dizinin beş bölümünde senaristlik yapmakta olan ilginç bir isim bulunuyor. En son olarak 1996 yılında Midnight in Saint Petersburg filminde görev alan Lan Deighton (1978 yılında çıkardığı romandan dizi uyarlanmıştır), aradan geçen 21 yıl sonrasında SS-GB dizisinde yazarlık yapıyor. Yönetmen koltuğunda ise Philipp Kadelbach ismini görmekteyiz. SS-GB dizi konusu hakkında bilgiler vererek devam edelim.

SS-GB Konusu ve Oyuncuları

Paralel bir gerçeklikte, İkinci Dünya Savaşı’nı Naziler kazanmıştır. Britanya İmparatorluğu savaştan yenik ayrılmış ve ülkenin yönetiminde Naziler etkin olmaya başlamıştır. “Baskı varsa, direniş vardır” mottosuyla direniş hareketleri görülmektedir.

Dedektif Douglas Archer, işgal altında bulunan ülkesinde görevini yapmaya devam etmektedir. Kendisi tam bir vatanseverdir. Bir dava üzerinde çalışmaya başlar, ancak davanın uzandığı derinlikler şok edicidir. Yapması gereken bazı seçimler vardır. Bu seçimlerin sonuçlarını düşünmeye başlar. Çünkü sevdiği insanların hayatı tehlikeye girebilir.

Douglas Archer (Sam Riley): SS-GB oyuncuları arasında Sam Riley ismi dikkat çekiyor. Kendisini dizide Douglas Archer karakteriyle izliyoruz. Control, Franklyn, On the Road ve Free Fire filmlerinden kendisini hatırlayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Love Victor Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Barbara Barga (Kate Bosworth): Dizide Amerikalı bir gazeteciyi canlandırıyor. Kate Bosworth ismini nereden hatırlıyorum derseniz, oyuncunun rol aldığı önemli yapımlar şöyle: Superman Returns, Still Alice, Beyond the Sea, 21, Before I Wake.

Sylvia (Maeve Dermody): Dizide dedektif Archer’ın sevgilisi rolündedir. The Space Between, Pawno, Beautiful Kate, Black Water gibi filmlerde rol almıştı.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Philipp Kadelbach
Dizi Türü: Mini dizi, Drama, Tarihi, Gerilim
Diğer Oyuncular: James Cosmo, Aneurin Barnard, Rainer Bock
IMDB: 7.1 (Giriş puanıdır, düşüş veya artış görülebilir.)

SS-GB konusu üzerine görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply