Stan Lee’s Lucky Man Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

1

Pilot bölümü 22 Ocak 2016 tarihinde İngiliz Sky kanalında yayınlanan Stan Lee’s Lucky Man konusu bakımından şans kavramını kontrol edebilen bir dedektifin maceralarını ele alıyor. Dizinin birinci ve ikinci sezonları 10’ar bölümden oluşmaktadır. Bölümlerin gösterim süreleri ortalama 45 dakikadır.

Dizinin yaratıcısı Stan Lee. Spider-Man, Iron Man, Daredevil ve birçok çizgi roman karakterini yaratan usta isim, bütün Marvel projelerinin içerisinde yer almaktadır. Ayrıca dizinin yapımcılığını üstlendiğini de belirtelim. Yazar kadrosunda ön plana çıkan diğer bir kişiyse Neil Biswas. Yapımcı kadrosuna baktığımızda ise şu isimler karşımıza çıkıyor: Richard Fell, Gill Champion, Anne Mensah (Fortitude), Gareth Neame (The Last Kingdom, Downton Abbey).

Stan Lee’s Lucky Man Dizi Konusu

Harry Clayton, Londra Polis Departmanı’nda dedektif olarak görev yapmaktadır. Eşiyle boşanma aşamasındadır, bir kız çocuğu bulunmaktadır. Harry’nin en büyük tutkusu kumardır. İş haricindeki zamanlarını kumarhanede geçirir. Bir gün rulet masasındayken yanına bir kadın yaklaşır. Harry’ye bütün parasını siyah 10’a yatırmasını söyler. Harry’nin şansı yaver gitmiştir, rulet topu tam da 10 numaraya denk gelir. Gizemli kadın bir kez daha aynı numaraya bahis yapmasını söyler. O da ne! Dedektif Clayton yine kazanmıştır. Geceyi bu gizemli kadınla birlikte olarak geçirir. Sabah uyandığında tek başınadır ve bileğinde tuhaf bir bileklik takılıdır. Bilekliği çıkarmaya çalışır fakat bunu başaramaz.

Londra’da cinayetler peş peşe gerçekleştirilmektedir. Dedektif Clayton’ın tanıdığı kişilerin de içinde olduğu kurbanlar, birbirine benzer şekilde öldürülmüştür. Dedektif hem bu cinayetleri, hem de gizemli kadının kendisine verdiği bilekliğin sırrını çözmek zorundadır.

Stan Lee’s Lucky Man Oyuncuları


james nesbittHarry Clayton (James Nesbitt): London PD’nin dedektiflerinden biri. Kolundaki bileklik sayesinde şans hep yanında oluyor. James Nesbitt’i Hobbit serisindeki Bofur karakteriyle tanıyoruz. Oyuncunun rol aldığı diğer öne çıkan yapımlara bakarsak: Bloody Sunday, Gold, Go Now, Millions, Five Minutes of Heaven, Cold Feet (41 bölüm), The Missing (8 bölüm), Babylon (6 bölüm), Monroe (12 bölüm).

Buna Göz Atın:  Çerezlik Bir Dizi: Beyond Konusu ve Oyuncuları (2017)

sienna guilloryEve (Sienna Guillory): Bilekliği Dedektif Clayton’ın koluna takan kadın. Bileklik ve gücü hakkındaki bilgilere sahip. Stan Lee’s Lucky Man oyuncuları arasında bulunan Sienna Guillory’yi birçok yapımdan anımsayabilirsiniz. Son olarak Fortitude dizisinin 20 bölümünde rol almıştı. Luther’ın üçüncü sezonunda kendisini 4 bölümde izleme fırsatı bulmuştuk. Resident Evil serisinde Jill Valentine karakterini canlandırmıştı.


eve bestAnna Clayton (Eve Best): Harry Clayton’ın boşanmak üzere olduğu eşi. Eve Best’in içinde yer aldığı projeler arasında şu yapımlar bulunuyor: Vital Signs (6 bölüm), The Honourable Woman (7 bölüm), Nurse Jackie (51 bölüm), The King’s Speech.


amara karanSuri Chohan (Amara Karan): London PD’de görevli dedektifler arasında yer alıyor. Harry Clayton’ın genç ortağı denilebilir. Sri Lanka’lı oyuncu Amara Karan’ı son olarak The Night Of (6 bölüm) mini dizisinde seyretmiştik.


stephan haganRich Clayton (Stephen Hagan): Harry’nin kardeşi. Antika işleriyle uğraşıyor. Abisinin kolundaki bilekliğe kendisi de anlam veremiyor. Karaktere can veren Stephen Hagan, The Cut (9 bölüm) ve Injustice (3 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.


Stan Lee’s Lucky Man Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Stan Lee
Dizi Türü: Aksiyon, Polisiye, Bilim Kurgu
Diğer Oyuncular: Leilah de Meza, Steven Mackintosh, Darren Boyd, Jonathan Aris
IMDB: 7.2

Stan Lee’s Lucky Man dizi konusu hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

1 Yorum

Leave A Reply