Stranger Things Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Stranger Things Konusu ve Oyuncuları

15 Haziran 2016 tarihinde Amerikan televizyon kanalı Netflix tarafından yayınlanmaya başlayan Stranger Things ilk sezonunu geride bırakmıştı. İkinci sezon onayını alan dizinin popülaritesi göz önüne alındığında sonraki sezonun en az ilk sezon kadar kaliteli olacağını düşünebiliriz. Netflix dizileri arasında yer alan bu yapımın, Amerika’daki 1980’li yılların yaşam tarzını yansıtan ve Amerikan korku ve gerilim kültürünü işleyen bir dizi olduğunu belirtebiliriz. Çocuk oyuncuların muhteşem performansları sonucunda ortaya harika bir dizi çıkıyor. Stranger Things konusu hakkında bilgi verelim.

stranger things konusu

Will Byers, Dustin, Mike ve Lucas dört iyi arkadaştır. Okulda ve okuldan sonra zamanlarını birbirleriyle geçirmekten vazgeçmezler. Mike’ın evinde bodrum katında kendi alanları vardır ve bu alanda fantastik canavarları içeren bir oyun oynarlar. Bu oyun o kadar bağımlılık yaratır ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamazlar. Her şey Will Byers’ın ortadan kayboluşuna kadar güzel gidecektir. Bu kayboluşun izlerini takip eden arkadaşları ve polis çok farklı bir olayın içine sürüklenecektir. Tesis çalışanları tarafından gizlenmeye çalışılan bir canavar bütün şehri tehdit etmektedir.

Gizemli tesisten kaçmayı başaran Eleven, üzerinde deneyler yapılan bir çocuktur. Eleven’ın Mike ve arkadaşları ile kuracağı arkadaşlık sonucunda Mike’ı bulabilmek için yeni bir umut doğmuş olacaktır. Ancak Eleven özel güçlere sahiptir ve tesis çalışanları Eleven’ı geri almak isteyecektir. Stranger Things konusu ve kurgusu bakımından her yaştan insanın izleyebileceği bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

Stranger Things Oyuncuları

Stranger Things kadrosuna baktığımızda çok önemli iki oyuncuyu görüyoruz: Winona Ryder ve David Harbour. İki usta oyuncunun diziye ayrı bir özellik kattığını ve çocuk oyuncuların da diziyi tamamladığını söyleyebiliriz.

Joyce Byers (Winona Ryder)

Kaybolan oğlunu bulabilmek için akıl sağlığını kaybedebilecek bir duruma kadar gelen Joyce Byers, oğlu Mike ile iletişim kurabilmek için absürd yöntemler denemektedir. Ancak kimse Joyce Byers’a inanmaz.

Sinema dünyasının kariyerli kadınlarından olan Winona Ryder’ı Stranger Things dizisi haricinde Dracula, The Age of Innocence, Edward Scissorhands, Beetlejuice, Girl Interrupted, Black Swan gibi önemli yapımlardan hatırlıyoruz.

Buna Göz Atın:  Mindhunter Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Jim Hopper (David Harbour)

david harbour stranger things

Will Byers’ın kaybolmasının ardından hummalı bir arama çalışması yürüten polis şefi Jim Hopper, bu çalışmalarının sonucunda Will ile ilgili korkunç gerçeklere erişecektir.

Stranger Things oyuncuları arasında bulunan David Harbour’ı daha önce Quantum of Solace, End of Watch, Suicide Squad, The Equalizer, Suicide Squad, The Newsroom gibi önemli film ve dizilerde izleme şansı bulmuştuk.

Will Byers (Noah Schnapp)

will byers stranger things

Esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Will Byers tam anlamıyla kapana kısılmıştır. Canavarın elinden kurtarılmayı beklerken annesiyle iletişim kuracaktır.

Mike Wheeler (Finn Wolfhard)

mike wheeler stranger things

Arkadaşı Will’i kurtarabilmek için dostlarıyla planlar yapan Mike, bu planları ailesi ve çevresinden gizli tutmak zorundadır. Genç oyuncuyu daha önce Supernatural ve The 100 gibi dizilerde konuk oyuncu olarak izlemiştik.

Dustin Henderson (Gaten Matarazzo)

dustin stranger things

Çürük dişleri ve esprileriyle ekibin en komik üyesi olan Dustin arkadaşlarıyla beraber Will Byers’ı bulabilmek için her şeyi yapacaktır. Gaten’ı Blacklist dizisinde bir bölümde izlemiştik.

Lucas Sinclair (Caleb McLaughlin)

lucas stranger things

Will’i aramak için kurulan ekipte yer alan Lucas ekibin agresif üyelerinden biri. Özellikle Eleven’a karşı duyduğu güvensizlik sonucunda arkadaşlarıyla arası bozulmuştu. Ancak Will’in bulunmasında kilit isimlerden biri haline gelmişti. Caleb daha önce Blue Bloods ve Forever gibi dizilerde rol almıştı.

Eleven (Millie Bobby Brown)

eleven stranger things

Doğumundan beri bilimsel deneylere maruz kalan Eleven tutulduğu tesisten kaçmayı başarır. Mike ile tanışmasından sonra ekibi Will Byers’a doğru yönlendirmeye başlar. Telekinetik güçlere sahip olan Eleven karakterine Millie Bobby Brown can veriyor.

Stranger Things Diğer Bilgiler

Yönetmen: Matt Duffer, Ross Duffer
Diğer Oyuncular: Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono, Joe Kerry
Dizi Türü: Fantastik, Gizem, Gerilim
IMDB: 9.0

Editör Puanı: 9.0

Stranger Things dizi konusu hakkında eklemek istediklerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply