Strike Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 27 Ağustos 2017 tarihinde BBC kanalında yayınlanmaya başlayan Strike konusu bakımından polisiye bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin J.K. Rowling’in roman serisinden uyarlandığını belirtelim. İlk sezon toplam 3 bölümden oluşacak. Proje üzerinde dizinin en az üç sezon süreceği belirtiliyor.

Dizinin senaristleri arasında Tom Edge (The Crown) ve Ben Richards (The Tunnel) yer alıyor. Karakterler ise J.K. Rowling tarafından oluşturulmuştu. Yönetmen koltuğunda ise üç farklı isim oturuyor. Michael Keillor (Mr Selfridge), Kieron Hawkes (Ripper Street) ve Charles Sturridge’i (Da Vinci’s Demons) yönetmen kadrosunda görmekteyiz.

Yapımcılara göz atarsak:

  • Jackie Larkin (Call Girl)
  • Neil Blair (Fantastic Beasts and Where to Find Them)
  • Jess Cameron-Lewis (Ashes to Ashes)
  • Mark Kinsella (Happy Valley)

Strike Konusu ve Oyuncuları

Lula Landry adındaki bir model evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetmiştir. Bir grup insan bunun bir kaza olmadığını, Lula’nın intihar ettiğini düşünürken bazı insanlar ise Lula’nın bir cinayete kurban gittiğini savunmaktadır. Bu yüzden eski bir polis memuru olan Cormoran Strike, Lula’nın şüpheli ölümünü araştırması için tutulur. Cormoran polisliği bıraktıktan sonra özel dedektif olarak görev yapmaya devam etmektedir. Önceki vakalarında başarılı olmasına karşın bu sefer karşısında çözülmesi çok zor bir bulmaca vardır. İpuçlarını takip ettikçe başka ipuçlarına yönelecek, Lula’nın ölümünün ardında yatan sır perdesinin içinde çok farklı ayrıntılarla karşılaşacaktır.Strike oyuncuları arasında başrolde Tom Burke’ü görüyoruz. Dedektif Cormoran karakterine can veren oyuncuyu The Musketeers (30 bölüm) dizisinden anımsayabilirsiniz. Oyuncu kadrosundaki diğer öne çıkan isimler ise şöyle:

  • Robin Ellacott karakterini Holliday Grainger (The Borgias, Cinderella)
  • Matthew Cunliffe karakterini Kerr Logan (Game of Thrones)
  • DI Eric Wardle karakterini Killian Scott (Love/Hate, Calvary) canlandırıyor.
Buna Göz Atın:  Trial & Error Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Michael Keillor, Tom Edge
Dizi Türü: Polisiye, Suç, Drama
Diğer Oyuncular: Kadiff Kirwan, Elarica Johnson, Martin Shaw, Bronson Webb
IMDB: ?

Strike dizi konusu hakkında çeşitli bilgiler verdik. Dizi ile ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. Polisiye dizilerden hoşlanıyorsanız buraya tıklayarak bu türdeki dizilerin tanıtımlarına göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply