Supergirl Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Pilot bölümü 26 Ekim 2015 tarihinde CW kanalı tarafından ekranlara taşınan Supergirl konusu bakımından bir DC Comics dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Diğer CW dizileri arasında bulunan Arrow, The Flash ve Legends of Tomorrow ile birlikte aynı DC evreninde yer aldıklarını belirtelim. Dizinin ilk sezonu 20 bölümden oluşurken, ikinci sezondaki toplam bölüm sayısı 22 olarak belirlenmiştir.

Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını üstlenen isimlere bakıldığında, hemen hemen hepsinin DC filmleri veya dizilerinde görev aldıkları görülüyor. Greg Berlanti ve Andrew Kreisberg; Legends of Tomorrow, The Flash, Arrow dizilerinde, Joe Shuster ve Jerry Siegel ise; Superman Returns, Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice filmlerinde ve Smallville dizisinde birlikte çalışmışlardı.

Supergirl Dizi Konusu ve Oyuncuları

Kripton gezegeni yok olmak üzeredir. Bu durumun farkında olan Kara’nın ailesi onu bir uzay kapsülüne bindirerek dünyaya göndermeye karar verir. Ancak Kara’nın içinde bulunduğu kapsül bir süreliğine uzayda kilitli bir şekilde kalır. Uzun bir süre sonunda kapsül dünyaya ulaşır. Kara, yabancı olduğu bu gezegende Danvers ailesine teslim edilir. Güçlerini kullanmadan sıradan bir insan olarak yaşamını sürdürmeye başlar. Bir şirkette asistan olarak çalışır. Sinir bozucu bir yöneticinin ayak işlerini yapar.

Üvey kız kardeşinin bulunduğu bir uçağın irtifa kaybettiği haberini alır ve her şey değişir. Kara, süper güçlerini kullanarak uçağın düşmesini engeller. Kardeşi Alex’i ve uçaktaki diğer insanları kurtarmayı başarmıştır. Ancak ifşa olma tehlikesinin içine girmiştir. Bundan sonrasında kararını verir ve Supergirl olarak şehrini tehlikelerden korumaya başlar. Asıl tehlike ise Kripton’dan gelen diğer kişilerdir. Onların dünyaya gelmesinin sebebi de kendisidir.

Supergirl Oyuncuları

melissa supergirlKara Danvers (Melissa Benoist): Dizinin merkezindeki karakter. Güçlerini kontrol etmeyi ve savaşmayı öğreniyor. Bu yolda en büyük yardımcısı kardeşi Alex oluyor. Karakteri canlandıran kişi Melissa Benoist. Güzel oyuncu daha önce Glee dizisinde (42 bölüm) Marley Rose karakterini canlandırmıştı. Ayrıca Homeland, The Good Wife, Blue Bloods gibi dizilerde konuk oyuncu olarak rol almıştı.

Buna Göz Atın:  1983 Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

chyler leighAlex Danvers (Chyler Leigh): Üvey kardeşi Kara’ya her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca kendisi DEO ismi verilen bir hükumet organizasyonunda görevli. Kardeşinin DEO’ya bağlı olarak çalışması için müdürünü ikna etmek zorunda. Supergirl oyuncuları arasında bulunan Chyler Leigh daha önce Grey’s Anatomy (113 bölüm), Taxi Brooklyn (12 bölüm), The Practice (10 bölüm) gibi dizilerde bulunmuştu.


jeremy jordanWinn Schott (Jeremy Jordan): Kara ile birlikte aynı şirkette çalışıyor. Kara’ya karşı hisleri var. Onun süper güçlerine şahit olan ilk kişilerden biri. Birçok konuda Kara’ya yardımcı oluyor. Jeremy Jordan’ı Smash (17 bölüm) dizisinden anımsayabilirsiniz. Rol diğer projelere göz atıldığında, Supergirl’in kendisi için en önemli projesi olduğu söylenebilir.


mehcad brooksJames Olsen (Mehcad Brooks): Önceden Daily Planet ile çalışmış olan bir fotoğrafçı. Superman’in fotoğrafını çektiği bir eseri Pulitzer ödülü kazanmış. Şimdiyse CatCo şirketinde çalışmaya başlıyor. Kara’ya karşı ilgisi büyük. Mehcad Brooks’u True Blood (14 bölüm), Desperate Housewives (26 bölüm), The Game (7 bölüm), The Deep End (6 bölüm) gibi dizilerde izlemiştik.


Supergirl Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Ali Adler, Greg Berlanti, Andrew Kreisberg
Dizi Türü: Aksiyon, Fantastik
Diğer Oyuncular: David Harewood, Chris Wood, Calista Flockhart, Floriana Lima
IMDB: 6.6

Supergirl dizi konusu ile ilgili görüşlerinizi yorum panelinden belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply