Superior Donuts Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım (2017)

0

Madam Secretary, Scorpion, Ransom, Blue Bloods gibi dizileri yayınlayan kanal olan CBS; 2017 yılı için yeni bir dizi projesini ekranlara taşıdı. İlk bölümü 2 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan Superior Donuts konusu, kanalın diğer dizilerinin aksine net bir komedi dizisidir. İlk sezonunun toplam 7 bölümden oluşması planlıyor. Her bir bölümün gösterim süresi 21 dakikadır. Bu tür komedilerin yirmi küsür dakikadan oluşabildiğini Californication’dan hatırlıyoruz. Henüz ikinci sezon onay hakkında bir bilgimiz yok. Ancak dizinin çok iddialı bir giriş yaptığını söylemek zor… Dizinin yaratıcıları arasında üç isim ön plana çıkıyor: Bob Daily (Desparete Housewives), Garrett Donovan (Community, Scrubs), Neil Goldman (Charlie Rose, The Odd Couple). Superior Donuts’un bölümlerini ise tecrübeli yönetmen James Burrows (Will&Grace, Taxi, Friends) çekti. Superior Donuts dizi konusu hakkında bilgiler vererek devam edelim.

Superior Donuts Konusu ve Oyuncuları

Dizi için klasik bir ‘Amerikan sitcom’u’ yorumu yapılabilir. Zaten bir tiyatro oyunundan esinlenerek ekranlara taşınmıştır. Chicago’da bir çörekçi yani donuts dükkanı işleten Arthur Przybyszewski, modern çağın getirilerine pek alışamamış ve çörekçi dükkanını bu doğrultuda geliştirmemiştir. 21. yüzyılda olmalarına rağmen Arthur eski kafalı birisidir. Franco Wicks ona bir öneriyle gider. Önerisi dükkanı çağa uygun bir şekilde geliştirmek olacaktır. Olaya bazı kişilerin dahil olmasıyla çörekçi dükkanının akıbeti değişmek üzeredir.

superior donuts castArthur Przybyszewski (Judd Hirsch): 1935 doğumlu aktörün kariyerinde birçok film ve dizi yer alıyor. Son projesi Superior Donuts oldu.

Franco Wicks (Jermaine Fowler): Kendisi sadece bir oyuncu değil; senaristlik ve yapımcılık da yapıyor. Dizinin bir bölümünde prodüktör olarak görev yapmıştır.

katey sagal copRandy DeLuca (Katey Sagal): Dizide, Arthur’un arkadaşı olan bir polis memurunu canlandırıyor. Katey Sagal’ı Sons of Anarchy dizisindeki Gemma rolüyle hatırlıyoruz. Kendisini kanıtladığı yapım ise Married with Chield dizisidir. Tam 260 bölümde birden rol almıştı. Ayrıca SoA’nın yönetmeni Kurt Sutter’ın diğer bir projesi olan The Bastard Executioner’da (10 bölüm) kendisini izlemiştik.

Buna Göz Atın:  Once Upon A Time Dizi Konusu ve Oyuncuları (2011) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Bob Daily, Garrett Donovan, Neil Goldman
Dizi Türü: Komedi
Diğer Oyuncular: David Koechner, Maz Jobrani, Rell Battle, Anna Baryshniov
IMDB: 6.3 (İlk puanıdır. Artış veya azalış gösterebilir.)

Superior Donuts konusu için görüşlerinizi, yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply