Svartsjön Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

Viaplay ve TV3 kanalları tarafından ilk bölümü 20 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan Svartsjön konusu bakımından bir gerilim dizisidir. İsveç, Danimarka ve Norveş ortak yapımı olan dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır. Her bir bölümün gösterim süresi 43 dakikadır. Dizinin ikinci sezon durumuyla ilgili net bir bilgi yok, ancak ikinci sezonun gelmeyebileceği konuşuluyor. Yazar kadrosuna baktığımızda Ulf Kvensler ismini görüyoruz. Kendisi ağırlıklı olarak İsveç yapımı dizi ve filmlerde görev almıştır. Dizinin dört bölümünde David Berron, diğer bölümünde ise Jonathan Sjöberg yönetmenlik yapmıştır. Bu iki ismin de yerel yapımların yönetmen-yazar kadrosunda bulunduğunu söyleyebiliriz. Peki, Svartsjön dizisi izlenmeye değer mi? Konusu hakkında bilgiler verelim, gerisine siz karar verin.

Svartsjön Konusu ve Oyuncuları

Svartsjön uzun zamandır kapalı olan bir kayak merkezidir. Bu durum bazı yatırımcıların ilgisini çeker. Johan isimli genç bu kayak merkezi hakkında bilgi edinmek ister. Eğer memnun kalırsa satın alma işlemlerini başlatacaktır. Böylece yanına arkadaşlarını da alarak Svartsjön’e doğru bir geziye çıkar. -30 dereceyi aşan soğuğu ve ürkütücü detaylarıyla kayak merkezi bu ekip için buzdan bir cehenneme dönüşecektir. 20 yıl öncesinde burada bir cinayet işlenmiştir. Ekip kayak merkezine vardığında anlam verilemeyen bazı gizemli olaylar yaşanmaya başlar. Zaman içinde ekibin dondurucu soğuğa ve yaşanan gizemli olaylara karşı ‘hayata tutunma’ mücadelesi başlayacaktır.

Svartsjön oyuncuları arasında Sarah-Sofie Boussnina ismi ön plana çıkıyor. Kendisini daha önce, İsveç-Danimarka ortak yapımı olan Bron/Broen dizisinde izlemiştik. Ayrıca The Absent One filminde rol almıştı. 1990 doğumlu oyuncuyu ileride daha kaliteli yapımlarda görmemiz mümkün. Öne çıkan bir diğer oyuncumuz ise Aliette Opheim. Patriot dizisinin 8 bölümünde yer almıştı.

Dizinin İskandinavya’nın sert iklimini ve bu iklimden nasiplenen insanlarını yansıtabildiğini söyleyebiliriz. Ancak yorumlara bakıldığında pek tutulan bir dizi olmadığını ve izleyicilerin bu yapıma şüpheyle yaklaştığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yine de İskandinav yapımlarına ilgi duyan arkadaşlar için izlenebilir bir dizi.

Buna Göz Atın:  Decline and Fall Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Ulf Kvensler
Dizi Türü: Gerilim, Gizem, Korku
Diğer Oyuncular: Filip Berg, Mathilde Norholt, Philip Oros, Anna Aström
IMDB: 6.3 (Ülkemizde yeni popülerlik kazandığı için puanda değişmeler görülebilir.)

Svartsjön dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply