Taken Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 27 Şubat 2017 tarihinde; Grimm, The Blacklist, Emerald City, Blindspot gibi dizileri yayınlayan NBC kanalı tarafından ekranlara getirilen Taken konusu bakımından bir aksiyon dizisidir. Liam Neeson’ın başrolünde olduğu aynı isimli seri filmlerden uyarlanan dizide, Bryan Mills karakterine Clive Standen can veriyor. Dizinin ilk sezonunun 14 bölüm olarak sipariş edildiğini belirtelim. Bölümlerin ortalama gösterim süreleri 41 dakikadan oluşuyor.

Dizinin yönetmen ve yazar kadrosu incelendiğinde Luc Besson ve Alexander Cary isimlerini görüyoruz. Luc Besson, Taken film serisinin yaratıcısıydı, dizinin içeriğinde doğal olarak onun izleri var. Kendisini ayrıca Leon, Nikita (film ve dizi), Taxi, Wasabi, Revolver, Lucy gibi yapımların kadrosundan tanıyoruz. Alexander Cary ise Legends, Homeland ve Lie to Me gibi dizilerin yapımcı kadrosunda yer alıyordu. Dizinin prodüksiyon tarafının çok sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

Taken Dizi Konusu ve Oyuncuları

Film serilerinde Liam Neeson tarafından canlandırılan Bryan Mills karakterinin, çocuk sahibi olmadan önceki yaşamı hakkında bilgiler edineceğiz. Bu karakterin gençlik dönemini Clive Standen canlandıracak. Önceki yaşamına ilişkin bilgiler, CIA dönemi, yeteneklerini nasıl kazandığı, hangi operasyonlara katıldığı üzerine bir kurgu bekleniyor.

clive standenBryan Mills (Clive Standen): Filmdeki karakterin emekli olmadan önceki yaşamını Clive Standen üzerinden göreceğiz. Kendisini Vikings dizisinde canlandırdığı Rollo karakteriyle hatırlıyoruz. Ancak oyuncunun rol aldığı başka yapımlar da var. Bunları şöyle sıralayabiliriz: Atlantis (2 bölüm), Camelot (10 bölüm), Robin Hood (3 bölüm), Doctor Who (3 bölüm), Doctors (3 bölüm), Waking The Dead (2 bölüm)


james landryREM (James Landry Hebert): Taken dizi oyuncuları arasında yer alan James Landry Hebert’ı son olarak Westworld dizisinde izlemiştik. Kendisinin rol aldığı birçok film ve dizi var. Ancak kadrolu olarak yer aldığı ilk dizinin bu yapım olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncu olarak bulunduğu yapımlar şöyle: Agent Carter (2 bölüm), Mob City (3 bölüm), The Night Shift (1 bölüm), The Tomorrow People (1 bölüm), Gangster Squad, Looper, Seven Psychopaths, Super 8.

Buna Göz Atın:  Yeni Bir Komedi Dizisi: The Mick Konusu ve Oyuncuları (2017)

marsala jenniferRiley (Marsala Jennifer): Kendisi Taken dizisinin senaristlerinden Alexander Cary ile evlidir. Oyuncuyu birçok yabancı diziden anımsayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse: Aquarius (4 bölüm), Hart of Dixie (4 bölüm), Homeland (2 bölüm), Lie to Me (8 bölüm), Awake (1 bölüm), Castle (1 bölüm, Grey’s Anatomy (1 bölüm), The Last Tycoon (1 bölüm).


Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Luc Besson, Alexander Cary
Dizi Türü: Aksiyon, Drama
Diğer Oyuncular: Simu Liu, Romano Orzari, Lanette Ware
IMDB: 7.4 (Giriş puandır. Artış veya azalış olabilir.)

Taken dizi konusu üzerine yorumlarınız bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply