Teen Wolf Dizi Konusu ve Oyuncuları (2011) – Tanıtım

0

Amerikan MTV kanalında yayınlanan doğaüstü soslu bir gençlik dizisi olan Teen Wolf’un ilk bölümü 5 Haziran 2011 tarihinde yayınlanmış ve 6. sezonu ile hala devam etmektedir. Fantastik, gerilim, drama, komedi, romantik ve korku türlerini barındıran Teen Wolf dizisinin 3. sezonu 24 bölüm yayınlanırken, diğer sezon bölümleri ise 12’dir.

Dizinin yaratıcısı Jeff Davis (Criminal Minds) olurken, dizinin yapımcı kadrosunda ise Tim Andrew (Salem, Damien), Joseph P. Genier (Band Camp, War), René Echevarria (Medium, The 4400), Ian Stokes (Iron Fist, Warehouse 13) ve Sam Childs (Squatters, Gambit) gibi isimlerin yer aldığını görüyoruz.

Teen Wolf Konusu

Scott Mccall bir lise öğrencisidir. Oldukça normal giden hayatı bir gün baştan aşağı değişecektir. Scott Mccall, yine sıradan bir gün ormanda gezinirken bir kurt adam tarafından ısırılır. Bu ısırılma sonrasında Scott artık süper güçlere sahip olan birine dönüşmüştür. Fakat bu süper güçler aynı zamanda düşmanlar ile birlikte gelecektir. Artık Scott görmemesi gereken her şeyi görebiliyor ve duymaması gereken şeyleri duyabiliyor. Aynı zamanda fiziksel özellikleri de gelişmiştir. Çok daha hızlı ve çok daha kuvvetli biri olmuştur. Scott’ın esrarengiz değişiminden yalnızca iki kişi haberi vardır. Scott’ın en iyi arkadaşı Stiles ve bir kurt adam olarak doğan Derek bu sırrı bilen kişilerdir. Scott bu sırrını başka kimsenin bilmemesi gerekir.

Teen Wolf Oyuncuları

tyler poseyScott McCall (Tyler Posey): Kendisi 17 yaşında ve lise öğrencisi. Isırıldıktan sonra dönüşüm geçirerek bir kurtadam halini alıyor. Bu süreçte desteğe ihtiyacı var. Karakteri Tyler Posey canlandırıyor. 1991 doğumlu oyuncu daha önce Doc (86 bölüm) ve Lincoln Heights (7 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı. Teen Wolf ile beraber kariyerinin yükselişe geçtiği söylenebilir.

Buna Göz Atın:  Strike Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

dylan obrienStiles Stilinski (Dylan O’Brien): Scott McCall için bir dosttan öte. Dizinin en önemli karakterleri arasında yer alıyor. Karaktere Teen Wolf oyuncuları arasında bulunan Dylan O’Brien hayat veriyor. Kendisini The Maze Runner serisiyle hatırlayanlar olabilir. Rol aldığı filmler arasında şu yapımlar öne çıkıyor: Deepwater Horizon, The First Time, The Internship ve High Road.


holland rodenLydia Martin (Holland Roden): Beacon Hills’in popüler kızlarından. Oldukça zeki bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Lydia Martin karakterini Holland Roden canlandırıyor. 1986 doğumlu güzel oyuncu birçok dizide konuk oyuncu olarak rol almıştı. Bu dizilere göz atacak olursak: Weeds, Community, Criminal Minds, The Event, Grey’s Anatomy ve Lost.
.


tyler hoechlinDerek Hale (Tyler Hoechlin): Beacon Hills’teki kurtadamlardan biri. Scott’a yardım ederek onun dönüşümünde destek oluyor. Derek Hale karakterini 7th Heaven (62 bölüm) dizisinden hatırlayabileceğiniz Tyler Hoechlin canlandırıyor. Kendisi ayrıca Supergirl dizisinde Clark Kent-Superman rolünde yer alıyor. CSI: Miami, Castle, Lincoln Heights gibi dizilerde konuk oyuncu olarak bulunmuştu.

Tyler Hoechlin’in rol aldığı Supergirl dizisinin tanıtımına göz atabilirsiniz.


Teen Wolf Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Jeff Davis, Russell Mulcahy
Dizi Türü: Fantastik, Korku, Gerilim
Diğer Oyuncular: Crystal Reed, Colton Haynes, JR Bourne, Linden Ashby
IMDB: 7.7

Teen Wolf dizi konusu üzerine görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Arzu ederseniz bir diğer fantastik dizi olan Grimm konusu ve oyuncuları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply