The Crown Konusu ve Oyuncuları (2016) -Tanıtım

0

İlk bölümü 4 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan The Crown dizisi, Netflix platformu aracılığı ile izleyicilerle buluşturuldu. Dizinin 2 sezonu bulunmakta. Her sezon 10 bölümden oluşuyor ve her bölümün ortalama gösterim süresi 58 dakika kadar sürmekte. The Crown konusu bakımından drama ve tarih türlerini işlemekte.

Dizinin yapımcıları arasında Stephen Daldry (The Hours), Andrew Eaton (In This World), Robert Fox (The Hours) ve Andy Harries (The Queen, Mad Dogs) gibi başarılı isimler bulunmakta. Dizinin yaratıcısı olan Peter Morgan (The Queen, The Last King of Scotland), Edward Hemming ile birlikte dizinin senaristliğini üstlenmekte.

The Crown Konu ve Oyuncular

Dizi 1947 senesinde geçmekte ve savaştan henüz yeni çıkmış olan İngiltere’nin Buckingam Sarayı içerisinde yaşanmakta olan olaylar işleniyor. Kraliçe II. Elizabeth’in bu dönemde yaşamış olduğu olaylar oldukça detaylı bir biçimde izleyiciye sunuluyor. Dizide, saray içerisinde meydana gelen aşklar, entrikalar ve İngiltere’nin siyasi geleceğine yön vermiş olan büyük olaylar tüm ayrıntıları ile ekranlara yansıtılmaktadır.The Crown dizi oyuncuları arasında kimler yer alıyor? Kraliçe II. Elizabeth karakterini Claire Foy canlandırıyor. Kendisini Breathe filminden hatırlıyoruz. Ayrıca Crossbones dizisinde yer almıştı. Doctor Who’dan anımsadığımız Matt Smith’i ise Duke of Edinburg, yani Philip rolünde izlemekteyiz. Prenses Margaret karakterine ise The Frankenstein Chronicles kadrosunda bulunan Vanessa Kirby hayat veriyor. Son olarak Kraliçe Elizabeth, bir anlamda anne Elizabeth rolünde ise Victoria Hamilton karşımıza çıkıyor. Hamilton’ı da Doctor Foster dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Peter Morgan
Dizi Türü: Tarih, Drama, Politik
Diğer Oyuncular: Pip Torrens, Will Keen, John Lithgow, James Hillier
IMDB: 8.7

Buna Göz Atın:  Gold Digger Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply