The Frankenstein Chronicles Konusu ve Oyuncuları (2015) – Tanıtım

0

İlk bölümü 11 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan The Frankenstein Chronicles, ITV Encore kanalı aracılığı ile izleyiciyle buluşturuldu. Toplamda 2 sezonu bulunan dizinin her iki sezonu da 6 bölümden oluşuyor. Her bölümün ortalama gösterim süresi ise 48 dakika kadar. The Frankenstein Chronicles konusu bakımından suç, drama ve fantastik türlerini başarılı biçimde işliyor.

Dizinin yapımcıları arasında Oliver Butler (Game of Thrones), Frank Doelger (Game of Thrones), Patrick Irwin (Wake Wood) ve Tracey Scoffield (Gathering Storm) gibi başarılı isimler bulunuyor. Dizinin senaristliğini ise Barry Langford (Guilty Herats) ve Benjamin Ross (The Young Poisoner’s Handbook) üstlenmekte.

The Frankenstein Chronicles Konu ve Oyuncular

Thames nehri polisi oldukça başarılı bir operasyon yapar ve böylece afyon kaçakçılığı yapmakta olan çeteyi yakalar. Fakat sonrasında bir çocuk cesedi ortaya çıkar. Başarılı bir dedektif olan John Marlott, bulunan bu çocuk cesedinin aslında bir çocuğa ait olmadığını, birbirinden farklı insanlardan toplanıp parçaların birleştirilmesi sonucunda cesedin oluştuğunu fark eder. Dedektif Marlott bu akıl almaz cinayeti işleyen katili bulmaya çalışıyorken kendisini birden fuhuşun, afyon kaçakçılığının, kâr amaçlı cinayetlerin, ceset hırsızlığının ve Georgian Londra’sının tüm karanlık yerlerinin içerisinde bulur.The Frankenstein Chronicles dizi oyuncuları kimlerdir? Başrolde son olarak Game of Thrones’ta Lord Eddard Stark karakteriyle izlediğimiz, birçok film ve diziyle hatırladığımız usta aktör Sean Bean yer alıyor. Kendisini John Marlott karakteriyle görmekteyiz. The Crown kadrosunda bulunan Vanessa Kirby’i Jemima Hervey, Liar dizisinden Richie Campbell’ı ise Nightingale rollerinde izliyoruz.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Barry Langford
Dizi Türü: Suç, Fantastik
Diğer Oyuncular: Elliot Cowan, Tom Ward, Eloise Smyth, Ryan Sampson
IMDB: 7.4

Buna Göz Atın:  Little Boy Blue Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply