The Good Doctor Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 25 Eylül 2017 tarihinde ABC kanalı tarafından yayınlanmaya başlanan The Good Doctor konusu ve türü bakımından bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, 2013 yılında Güney Kore’de yayınlanan aynı isimdeki diziden uyarlanmıştır. ABC ve Sony Pictures Studios’un ortaklaşa olarak yapımcılığını üstlendiğini dizinin ilk sezonunun 6 bölümden oluşması planlanıyor. Ek bir bilgi olarak: ABC’den önce dizi yayınlamak isteyen kanal CBS’ydi, ancak çeşitli nedenlerden dolayı projeyi rafa kaldırmışlardı.

Senarist ve yapımcı görevinde David Shore ismini görmekteyiz. Kendisi daha önce House M.D. ve Sneaky Pete dizilerinde görev almıştı. Yönetmenlik koltuğunda ise Seth Gordon (The Goldbergs) ve Mike Listo (Satisfaction) gibi isimler bulunuyor. Yapımcı kadrosunda ise:

  • Erin Gunn (Houdini and Doyle)
  • Mary Rochlich (Atypical)
  • Daniel Dae Kim (Lost ve Hawaii Five-0 dizilerinde oyuncu, ilk kez yapımcı)

The Good Doctor Konusu ve Oyuncuları

Shaun Murphy otizm ve savant sendromu yaşayan genç bir doktordur. Bir cerrahın bilmesi gereken her şeyi, hatta daha fazlasını bilen Murphy, sosyal ilişkileri zayıf olduğundan dolayı çevresi tarafından garip ve tuhaf karşılanmaktadır. Prestijli bir hastane olan Jose St. Bonaventure’de cerrah olarak olarak işe başlar. House M.D.’nin final yapmasından sonra doğan medical-drama boşluğunu The Good Doctor’un doldurabileceği düşünülüyor.The Good Doctor oyuncuları arasında başrol karakteri Dr. Shaun Murphy’i Freddie Highmore canlandırıyor. Kendisini hemen hemen herkes Bates Motel dizisinden hatırlayacaktır. Kendisi ayrıca Charlie and the Chocolate Factory filminde rol almıştı.

Flash, Sleepy Hollow, Pretty Little Liars gibi dizilerde izlediğimiz Nicholas Gonzales’i dizide Dr. Neil Melendez, Misfits ve Lovesick dizilerinden anımsadığımız Antonia Thomas’ı Dr. Claire Browne, Tron filminde seyrettiğimiz Beau Garrett’ı Jessica Preston karakteriyle görmekteyiz. Homeland, Covert Affairs ve Limitless dizilerinden tanıdığımız Hill Harper ve Jurassic Park, Se7en, Man of Steel filmlerinden hatırladığımız Richard Schiff dizi kadrosunda yer alan diğer isimler.,

Buna Göz Atın:  Sweet Magnolias Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: David Shore
Dizi Türü: Drama
Kanal: ABC
IMDB: 8.6 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

The Good Doctor dizi konusu hakkındaki tanıtımımız sona erdi. Diziyle ilgili görüşleriniz yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply