The Last Dance Konusu ve Oyuncuları (2020) – Tanıtım

0

İlk iki bölümü 19 Nisan 2020 tarihinde ESPN ve Netflix ortaklığında yayınlanan The Last Dance konusu ve türü bakımından bir spor belgeseli niteliği taşıyor. NBA (Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi) takımlarından Chicago Bulls ve bu oyunun efsane ismi Michael Jordan mercek altına alınıyor. Dizi tek sezon olarak yayınlandı ve toplam 10 bölümden oluştu.

The Last Dance poster

Yönetmen-Yazar : Jason Hehir
Tür : Belgesel, Spor
Süre : 50 Dakika
Yayın Tarihi : 18 Nisan 2020
Platform : Netflix, ESPN
IMDb Puanı : 9.4
Liste Medya Puanı : 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 


The Last Dance Konusu

Michael Jeffrey Jordan… Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu. Bir diğer deyişle G.O.A.T.. Chicago Bulls ile birlikte geçirdiği sezonlarda kırılmadık rekor bırakmayan, 6 NBA finaline çıkıp 6 şampiyonluk yüzüğü takan, kazanmak için daha önce hiçbir insanda görülmemiş motivasyon metotları geliştiren, basketbola ara verip beyzbola geçip başarılı olabilen insan üstü bir adamdan bahsediyoruz. NBA organizasyonunun dünyadaki popülerliğinin majestelerine bağlı olduğu bilinen bir gerçek. Eğer MJ dominasyonu yaşanmasaydı günümüz basketbolu nasıl şekillenirdi bilinmez.

The Last Dance Jordan

The Last Dance konu bakımından Michael Jordan’ı merkezine alarak Bulls takımının başarılı dönemlerinin nasıl geldiğini ve bu yolda neler yaşandığını başarılı bir dille anlatmayı başarıyor. Tarihler arasındaki geçişlerle kendinizi birden 1996 finallerinde bulabiliyorsunuz. O dönemleri sadece MJ değil diğer ünlü spor insanları da değerlendiriyor. Ayrıca bir bölüm yakın zaman önce hayatını kaybeden Black Mamba lakaplı efsane Kobe Byrant’a adanıyor.

The Last Dance Kobe

The Last Dance oyuncuları içinde sadece Michael Jordan değil bütün Chicago Bulls oyuncularını görme fırsatı yakalıyoruz. Dennis Rodman, Steve Kerr, Toni Kukoc, Scottie Pippen gibi kişileri daha derinden tanıyarak Jordan’ın başarısının temellerini anlamaya fırsatı buluyoruz. Bu süreçte koç Phil Jackson ve Genel Menajer Jerry Krause hakkında önemli bilgiler öğreniyoruz.

Buna Göz Atın:  Blood Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Bu dizi belgesel şimdiden yapılmış en iyi spor dokümanı olarak görülmeye başladı. Diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply