The Last Kingdom Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

BBC Two ve BBC America tarafından pilot bölümü 10 Ekim 2015 tarihinde çıkarılan The Last Kingdom konusu bakımından Viking-Sakson savaşlarına odaklanan bir yapımdır. Bernard Cornwell’in Savaş Lordu Yıllıkları adlı seri kitaplardan uyarlanarak ekranlara getirilmiştir. Dizinin ilk sezonunu 8 bölümden oluşmaktadır. İkinci sezon için sipariş edilen bölüm sayısı yine 8 adettir.

Dizinin yazar kadrosunda Stephen Butchard (Vincent, Good Cop) ve Bernard Cornwell (Sharpe’s Rifles serisi) yer alıyor. Yapımcı kadrosunda ise şu kişiler bulunuyor: David O’Donoghue (Whitechapel), Nigel Marchant (Dracula, Downton Abbey), Nick Murphy (The Secret), Chrissy Skinns (Mr. Selfridge), Gareth Neame (Stan Lee’s Lucky Man, Downton Abbey), Jacquie Glanville (My Mad Fat Diary).

The Last Kingdom Dizi Konusu ve Oyuncuları

9. yüzyıl içerisinde İngiltere adı verilen bölgede birçok krallık bulunmaktadır. Bu krallıklar birbirinden bağımsız hareket ettikleri için bölge parçalanmış bir konumdadır. Vikingler, bölgenin bu durumundan yararlanarak İngiltere’yi işgal etmektedir. Son olarak bir Sakson olan Lord Uhtred’in bölgesini ele geçirmek isterler. Yaşanan savaş sonucunda Vikingler kazanır ve Lord Uhtred’in oğlu olan küçük Uhtred’i esir alırlar. Ragnar tarafından esir alınan Uhtred zamanla bir Viking gibi yetiştirilir. Kendi hakkı olan tahta ise amcası geçmiştir. Amcası tarafından satın alınmak istenir; fakat Viking Lordu Ragnar genç Uthred’i teslim etmez.

Zaman içinde Uthred büyür ve bir savaşçı haline gelir. Ragnar’a karşı yapılan saldırıdan sevgili Brida’yla birlikte sağ olarak kurtulur. Ayrıca Ragnar’ın oğlu Genç Ragnar da hayattadır. Uthred’in artık bir tercih yapması gerekecektir. İki ülke arasından birini seçmek zorundadır. Vikingler mi yoksa Saksonlar mı?


alexander dreymonUhtred (Alexander Dreymon): Vikingler tarafından esir alınmış ve yine Vikingler tarafından yetiştirilmiştir. Topraklarını geri alabileceğini anlar ve karar vermek durumunda kalır. The Last Kingdom oyuncuları arasında bulunan Alexander Dreymon bu karaktere can veriyor. Kendisi daha önce American Horror Story’nin üçüncü sezonunun beş bölümünde rol almıştı.

Buna Göz Atın:  Narcos Dizi Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım

Dizideki diğer karakterler ve karakterleri canlandıran oyuncular: 

  • Aelswith (Eliza Butterworth)
  • Beocca (Ian Hart)
  • Alfred (David Dawson)
  • Aethelwold (Harry McEntire)
  • Brida (Emily Cox)
  • Young Ragnar (Tobias Santelmann

Dizinin karakter listesine ve tanıtımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


The Last Kingdom Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Stephen Butchard, Bernard Cornwell
Dizi Türü: Tarih, Savaş
Kanal: BBC Two, BBC America
Gösterim Süresi: 60 dakika
IMDB: 8.3

The Last Kingdom dizi konusu ile ilgili görüşleriniz için yorum panelini kullanabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply