The Magicians Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Pilot bölümü 16 Aralık 2015 tarihinde SyFy tarafından yayınlanan The Magicians konusu bakımından fantastik bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Lev Grossman’ın romanından uyarlanarak ekranlara getirilmiştir. Dizinin ilk ve ikinci sezonları 13’er bölümden oluşmaktadır.

Dizinin yazarlığını ve yapımcılığı üstlenen kişiler arasında Sera Gamble (Supernatural, Aquarius) ve John McNamara (Trumbo, Jericho) isimlerini görüyoruz. Diğer yapımcılara baktığımızda ise şu kişiler karşımıza çıkıyor: Mitch Engel (The Americans), Laura Lieser (Aquarius), Micheal London (Milk, The Illusionist, Sideways), David Waco (Hart of Dixie), Henry Alonso Myers (Ugly Betty, The Carrie Diaries).

The Magicians Dizi Konusu ve Oyuncuları

Quentin Coldwater, üniversite dönemine girmek üzere olan bir gençtir. Hayatı genellikle aynı ritüellerle sıkıcı bir şekilde ilerlemektedir. Bu hayatın içinde kendisine bir çıkış kapısı bulur. Okuduğu fantastik roman serileri Quentin’i bir hayli etkiler. Kitapları okumaktan kendini alıkoyamaz duruma gelir. Kendisine yeni bir dünya kurmuştur. Bu dünyaya o kadar bağımlı hale gelmiştir ki, arkadaşlarından bile tepki görür.

Üniversite için başvuru yapmaya gittiği sırada birden kendisini bu dünyanın içinde bulan Quentin, zaman içinde kendi güçlerini keşfedecek ve gizli bir sihir eğitim merkezi olan Brakebills okulunda büyücüler arasındaki yerini alacaktır.


jason ralphQuentin Coldwater (Jason Ralph): Dizinin merkezindeki karakter. Hayalini kurduğu fantastik dünyanın içine giriyor. Güçlerini öğrenip kontrol etmesi gerekecek. Karaktere Jason Ralph can veriyor. Kendisini Aquarius (10 bölüm), Manhattan (6 bölüm), Madam Secretary (5 bölüm) gibi dizilerde izleme fırsatı bulmuştuk. Ayrıca Blue Bloods, The Night Of, Gossip Girl ve The Good Wife dizilerinde konuk oyuncu olarak rol almıştı.


stella maeveJulia Wicker (Stella Maeve): Quentin’in çocukluk arkadaşı. Dominant bir yapısı var. Amacına ulaşabilmek için her yola girebilir. Karakteri The Magicians oyuncuları arasında bulunan Stella Maeve canlandırıyor. Rol aldığı diziler arasında Chicago P.D. (18 bölüm), Golden Boy (13 bölüm), Law&Order: Special Victims Unit (3 bölüm) gibi yapımlar ön plana çıkıyor. Flipped, The Park Bench, Starlet, The Runaways gibi filmde rol almıştı.

Buna Göz Atın:  The Replacement Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

The Magicians Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Sera Gamble, John McNamara
Dizi Türü: Fantastik
Diğer Oyuncular: Arjun Gupta, Hale Appleman, Summer Bishil, Jade Taiolor, Olivia Taylor Dudley
IMDB: 7.5

The Magicians dizi konusu üzere yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply