The Mist Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

2000 yılında kurulup New York merkezli olarak yayın hayatına başlayan Amerikan tv kanalı Spike, 22 Haziran 2017 tarihi itibariyle bizleri yeni bir diziyle buluşturdu. Gerilim-korku edebiyatının usta kalemi Stephen King’in The Mist romanı, daha önce 2007 yılında sinemaya uyarlanmıştı. Kitaptan sinemaya uyarlanan bu film, şimdi ise aynı isimle diziye uyarlandı. The Mist konusu bakımından filmle paralellik gösteriyor. Özellikle film-dizi uyarlamalarına ilgi duyanlar için izlenebilir bir yapım. İlk sezonunda toplam 10 bölüm olacak.

Dizinin yaratıcısı ve baş senaristi olarak Christian Torpe ismini görmekteyiz. Kendisi daha önce Rita ve Sam gibi dizilerde görev almıştı. Yapımcı kadrosunda ise Micheal Mahoney ve Guy J. Louthan isimleri ön plana çıkıyor. Mahoney, The Lizzie Borden Chronicles dizisinin, Louthan ise Raising Arizona ve The Call filmlerinin prodüksiyon ekibinde yer almıştı.

The Mist Konusu ve Oyuncuları

Bir asker dağın yamacında baygın olarak yatmaktadır. Uyandığında ise yanında bir köpek bulur. Neler olduğunu anlamaya çalıştığı sırada bir sis tabakasının içinde kalır. Sisin içine doğru giden köpeğin peşinden gittiğinde ise dehşet verici bir manzarayla karşılaşacaktır. Bu asker gördüklerini anlatarak kasaba halkını uyarmak amacıyla polis karakoluna gelir. Ancak kimse kendisine inanmaz. Üstüne üstlük tutuklanarak nezarethaneye atılır. Kasaba halkı normal yaşantısına devam ederken, hiç kimse gelmek üzere olan gizemli tehdidin farkında değildir.The Mist oyuncuları arasında şu isimler bulunuyor:

  • Eve Copeland karakterini Alyssa Sutherland (Vikings)
  • Kevin karakterini Morgan Spector (Person of Interest)
  • Alex karakterini Gus Birney (Chicago Med)
  • Gus Redman karakterini Isiah Whitlock (The Wire)
  • Zoe karakterini Holly Deveaux (Hemlock Grove)
  • Kyle karakterini Romaine Waite (Beauty and the Beast) canlandırıyor.
Buna Göz Atın:  Bad Blood Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Christian Torpe
Dizi Türü: Korku, Gerilim
Diğer Oyuncular: Bill Carr, Luke Cosgrove, Nabeel El Khafif, Alexandra Ordolis
IMDB: 5.5 (Açılış puanıdır)

The Mist dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply