The Orville Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 10 Eylül 2017 tarihinden yayınlanmaya başlayan dizi, Fox kanalında seyirci ile buluştu. Dizinin ilk sezonunun 13 bölüm olacağına dair açıklama yapıldı. The Orville konusu bakımından eğlenceli bir dizi ve dizinin türü komedi, drama ve bilim kurgu. Dizi, temel olarak bir Star Trek parodisini andırmakta. Dizide genel olarak ise uzayda geçmiş olan bütün bilim kurgu yapımlarına gönderme var. Bazı insanlar bu diziyi, Galaxy Quest’in devamı gibi görüyor. Imbd puanı ise 7,6 olarak belirlenmiş.

Dizinin yaratıcısı Seth MacFarlane (Ted, Ted 2, Family Guy)’dir. Dizinin senaristliğini de yine Seth Macfarlane üstlenmektedir. Kendisi ayrıca dizinin başrol oyuncuları arasında yer alıyor. Dizinin yapımcılığı ise Brannon Braga (Star Trek: Voyager, Star Trek: Generations, First Contact), Jason Clark (Ted, Stuart Little, The Cabin in the Woods) ve David A. Goodman (Family Guy, Futurama, Lego Batman: The Movie) üstlenmiştir.

THE ORVILLE KONUSU VE OYUNCULARI

Günümüzden tam 300 sene ileride geçen The Orville dizisinde; dünyanın yıldızlararası filosunda yer almakta olan ve pek de iyi olmayan araştırma gemisi Orville’in maceraları anlatılıyor. Kozmik zorluklar ile karşılaşan uzay gezginleri içinde hem uzaylılar hem insanlar bulunmakta. Başka farklı gezegenlerden kişilerin de için bulunduğu gemi Orville, ışıktan hızlı gidecek güce sahiptir. Fakat eğlenceli, komik problemler bu gemide fazlasıyla meydana gelmektedir.The Orville oyuncuları arasında tanıdık isimler yer alıyor. Bu isimlerden biri de Adrianne Palicki. Agents of Shield dizisinden tanıdığımız güzel oyuncu, dizide Kelly Grayson karakterini canlandırıyor. Kendisini ayrıca Supernatural’dan da hatırlayabilirsiniz.

Dizinin yazarı, yapımcısı ve oyuncusu olan Seth MacFarlane ise dizide Ed Mercer karakterine hayat veriyor. Robot Chicken, American Dad, Family Guy gibi animasyon dizilerde imzası olan bir isim. Gordon Malloy karakterini oynayan Scott Grimes’ı ise Justified, ER gibi dizilerde izlemiştik.

Buna Göz Atın:  Z Nation Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) - Tanıtım

Castle dizisini izleyenlerin bildiği bir oyuncu olan Penny Johnson Jerald ise dizide Dr. Claire Finn’i canlandırmakta. The Walking Dead’in Tyreese’i Chad L. Coleman da Klyden karakteriyle karşımıza çıkıyor. Dizide rol alan diğer oyuncular ise Peter Macon (Shameless) ve Halston Sage (Crisis).

The Orville Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Seth MacFarlane
Dizi Türü: Komedi, Bilim-Kurgu
Kanal: FOX
IMDB: 7.6 (Puan değişebilir.)

The Orville dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler sunduk. Diziyle ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply