The Path Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Hulu kanalı tarafından 30 Mart 2016 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayan The Path konusu itibariyle ilgi çekici bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Drama türünde yayınlanan dizinin yönetmen-senarist kadrosunda Jessica Goldberg ismini görüyoruz. Kendisi daha önce Parenthood ve Deception gibi dizilerin yazarlığını yapmıştır. Dizinin bölümleri yaklaşık olarak 45 ve 60 dk. arasında değişen sürelerde yayınlanıyor.

Diziyi ilgi çekici yapan unsurların başında oyuncu kadrosu geliyor. Breaking Bad dizisinin efsane karakteri Jesse Pinkman’ı canlandıran Aaron Paul, Hannibal dizisinde izlediğimiz Hugh Dancy, Shameless dizinin Mandy’si Emma Greenwell, True Detective dizisinden tanıdığımız Michelle Monaghan gibi üst düzey oyuncular dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. The Path konusu hakkında bilgi vererek başlayalım.

the path konusu dizi

The Path Konusu

Dr. Steven Meyer’e göre modernize toplumun en büyük sorunu mutsuzluktur. Mutsuzluk peşinde acıyı da sürüklemektedir. İnsanlığın geleceği bu nedenle tehlike altındadır. Dr. Steven Meyer bu sorunları düzeltebileceğini düşünerek bir topluluk kurar. Bu toplulukta kendi düşüncelerini müritlerine aktarmaktadır. Yavaş yavaş “Meyerizm” inancı ortaya çıkmaya başlayacaktır. Toplulukta bulunan insanların bağlılıklarını birbirlerine karşı olacaktır. Dış dünya veya toplumla olan iletişimleri sınırlandırılmıştır. Meyerizm inancında mertebeler bulunmaktadır. 1R’den başlayarak 13R’ye kadar Meyerizm mertebeleri anlam ifade eder; en son mertebeye ulaşan kişi, kıyamet gününde mesih olacaktır. Dr. Meyer’in Peru’daki görevinden geri dönmemesi sonucunda, onun ölmüş olabileceği düşünülmeye başlar. Bu durum topluluğu giderek rahatsız etmeye başlamıştır. 

Editör: The Path dizi konusu, diğer dizilerle kıyaslandığında daha orijinal görünüyor. Diziyi izlemeye başlamama rağmen konusunun ve oyuncu kadrosunun çekici geldiğini belirtmek gerekir. Ancak dizinin IMDB üzerinde 7.5 puan almış olması, diziye başlayıp başlamama konusunda şüpheler doğuruyor. Özellikle yabancı dizilerde IMDB puanlarının dizilerin gerçek kalitelerini %90 oranında yansıttığını düşünüyorum.

The Path Oyuncuları

Eddie Lane (Aaron Paul)

the path eddie lane

Aile kavramını üstün tutan Eddie Lane, kardeşini yitirmenin acısını Meyerizm inancı sayesinde içine gömmüş biridir. 6R mertebesindedir. Karşılaştığı bazı olaylar neticesinde kuşkularının peşinden gidecektir.

Buna Göz Atın:  Curfew Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Yo Mr. White! Evet, Jesse Pinkman… Aaron Paul’u başka bir yapımda görünce, insan ister istemez heyecanlanıyor. Breaking Bad dizisinden tanıdığımız oyuncu Eye in the Sky ve Need For Speed gibi filmlerde de rol almıştı.

Cal Roberts (Hugh Dancy)

the path cal

Hedeflediği şeylere ulaşmak için hırsını kullanan Cal Roberts, Meyerizm topluluğu içinde en etkili isimlerden birisidir. Liderlerinin Peru’dan geri dönmediği dönemde topluluğa liderlik etmektedir. Mertebesi 10R’dir.

Hugh Dancy ismini Hannibal dizisinden hatırlıyoruz.

Sarah Lane (Michelle Monaghan)

michelle the path

Meyerizm’e bağlı olan Sarah Lane, Eddie Lane’in eşidir. Mertebe olarak 8R seviyesindedir. Michelle Monaghan denince akıllara True Detective dizi geliyor.

Oyuncu kadrosunda yer alan diğer önemli karakterler ise şöyle:

Mary Cox (Emma Greenwell): Cal (Hugh Dancy) tarafından bir doğal felaketten kurtarılan Emma, kendisini kurtardığı için Cal’a büyük ilgi duyuyor. Meyerist topluluğa katılıyor ve acısını bastırmaya çabalıyor. Oyuncuyu Shameless dizisindeki Mandy Milkovich karakteriyle tanıyoruz.

Hawk Lane (Kyle Allen): Eddie ve Sarah Lane çiftinin oğulları olan Hawk eğitim hayatına devam ediyor. Meyerist topluluğa katılmak istiyor ancak babası ona engel oluyor. İlk önce onun okulunu bitirmesini ve reşit bir birey olmasını istiyor.

Abe Gaines (Rockmond Dunbar): Meyerizm inancı geniş kitlelere yayılmaya başlayınca FBI bu duruma el atmak istiyor. Abe Gaines FBI tarafından Meyerist topluluk için görevlendiriliyor. Rockmond Dunbar’ın rol aldığı birçok dizi ve film bulunuyor. Prison Break ve The Mentalist dizilerinde kendisini görmüştük.

The Path Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Jessica Goldberg
Dizi Türü: Dram
Diğer Oyuncular: Paul James, Peter Friedman, Ali Ahn, Sarah Jones, Frank Harts
IMDB: 7.5

The Path dizi konusu nedir?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Eklemek istedikleriniz varsa yorum yaparak görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply