The Punisher Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Netflix’in Marvel ile olan işbirliği sonucunda kaliteli diziler izleme fırsatı bulmuştuk. Bu sefer Netflix karşımıza Marvel evrenindeki en önemli anti-hero’larından birisiyle çıkıyor. İlk sezonu 17 Kasım’da yayınlanmaya başlanan The Punisher konusu itibariyle, geçmişi sırlarla dolu acımasız infazcı Frank Castle’a odaklanıyor. İlk sezon için 13 bölüm sipariş edilmiş olup, bölümlerin gösterim süreleri ortalama 44 dakika civarındadır.

Dizinin yaratıcısı, senaristi ve aynı zamanda yapımcısı Steve Lightfoot. Kendisi daha önce herhangi bir Marvel projesinde bulunmamış. Kariyerinde dikkat çeken iki seri var: Hannibal ve Narcos. Lightfoot’a senaryoda Michael Jones-Morales (Into the Badlands) yardımcı oluyor. Yapımcı kadrosunda Gail Barringer (Person of Interest), Jeph Loeb (Agents of Shield), Joe Quesada (Daredevil), Joseph White (Iron Fist) gibi isimler bulunmaktadır.

The Punisher Dizi Konusu ve Oyuncuları

punisher

Eski bir asker olan Frank Castle, suçlular tarafından şehrin en korkulan tetikçilerinden biridir. Ailesi mafya tarafından infaz edilen Frank’in yolu iyi niyet taşlarıyla döşeli değildir; Frank Castle’ın nefes almasının tek sebebi dizginlenemez vahşi intikam duygusudur. Geçmişini hatırlamaya başladıkça ailesinin intikamını almaya yaklaşacaktır. Karşısında hedef olanlar ise Castle’ın kendisine has öldürme tekniklerindeki ufak birer detay olacaktır.

Editör: İlk bölüm itibariyle Marvel-Netflix ortaklığının Daredevil sonrası en iyi projesi denilebilir. Jon Bernthal’a Punisher karakteri için mesafeli yaklaşanlar, hatta ‘bu adamla olmaz’ diyenler yanılgıya düştüklerini fark etmişlerdir. Iron Fist ve kısmen The Defenders hayal kırıklığı sonrası bu dizi sizlere ilaç gibi gelecek.The Punisher dizi oyuncuları kimlerdir? Dizinin başrolünde The Walking Dead, Daredevil, The Wolf of Wall Street, Fury, Sicario gibi dizi ve filmlerle tanıdığımız son dönemin yükselen aktörü Jon Bernthal var. Yine Daredevil kadrosunda izlediğimiz ancak kendisini net olarak True Blood ile bildiğimiz güzel aktris Deborah Ann Woll, Westworld dizisinden anımsadığımız Ben Barnes, Girls ve The Last Ships dizilerinden Ebon Moss-Bachrach, Veronica Mars ve Bates Motel dizilerinden Jaime Ray Newman, kariyerinin en önemli atılımını The Punisher ile gerçekleştiren Jason R. Moore öne çıkan isimler.

Buna Göz Atın:  Doom Patrol Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Steve Lightfoot
Dizi Türü: Aksiyon, Suç
Diğer Oyuncular: Michael Nathanson, Amber Rose Revah, Paul Schulze, Daniel Webber
IMDB: 9.5 (Giriş puanıdır, düşüş yaşanabilir.)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply