The Replacement Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

28 Şubat 2017 tarihinde BBC One tarafından yayınlanan The Replacement konusu itibariyle mevki sahibi bir anne adayının yaşamına odaklanan, toplam üç bölümden oluşan bir mini dizi olarak karşımıza çıkıyor. Yapımın normal bir dizi formatına çevrilebileceğine dair söylentiler yayılsa da henüz kesinleşen bir durum yok.

Dizinin yaratıcı, yönetmeni ve yapımcısı olarak Joe Ahearne’yi görmekteyiz. Kendisinin daha önce yönetmen ve yazar olarak içerisinde yer aldığı projeler şöyle: Trance, Apparitions, The Secret of Crickley Hall, Ultraviolet, Doctor Who (5 bölüm). Dizinin yapımcı kadrosuna göz atarsak: Sue Calverley (Ashes to Ashes), Nicole Cauverien (Sinbad), Andy Harries (The Crown), Suzanne Mackie (Mad Dogs), Matthew Read (Taboo, Peaky Blinders).

The Replacement Dizi Konusu ve Oyuncuları

Ellen Rooney, mimar olarak önemli bir kütüphane inşaatı projesinde çalışan bir kadındır. Kütüphanenin iç tasarımı için firma tarafından Ellen seçilir. Yeni mevkisine alışmaya çalışırken, proje çizimlerine devam eder. Bir psikolog olan eşi Ian Rooney ile mutlu bir evliliği bulunmaktadır. Bu evliliğe bir misafirin daha konuk olacağı anlaşılır. Ellen hamiledir. İlk başlarda bu durumdan mutludur, ancak daha sonrasında hamileliğin ilerleyen evrelerinde iş hayatıyla ilgili sorunlar yaşamaya başlar. Firma tarafından kendisine yardımcı olması amacıyla işe alınan Paula, kütüphane inşaatında gösterdiği başarılı performansıyla takdir toplamaya başlar. Ellen bu durumu Paula’nın kendi mevkisine geçme amacı taşıdığıyla yorumlayacaktır. Sonrasında gizem dolu olaylar meydana gelmeye başlar.


morven christieEllen (Morven Christie): Başarılı bir mimar. Kariyerinde emin adımlarla yürüyor. Ancak hamile olduğunu öğreniyor. Bu yüzden kendisine Paula isminde bir yardımcı atanıyor. Doğum iznine çıkmak zorunda olması, Ellen’ın mevkisini yardımcısına kaptıracağını düşünmesine neden oluyor. Morven Christie’yi Hunted (8 bölüm), Oliver Twist (5 bölüm), Grantchester (18 bölüm), The A Word (6 bölüm) gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Good Girls Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

vicky mcclurePaula (Vicky McClure): Firmaya Ellen’a yardımcı olmak amacıyla giriyor. Ancak proje sunumlarında ve diğer konularda gösterdiği başarılı performanslarla Ellen’ın tepkisini çekiyor. The Replacement oyuncuları arasında bulunan Vicky McClure, This is England filminde rol almıştı. Line of Duty (23 bölüm) ve Broadchurch (7 bölüm) gibi dizilerde de rol aldığını belirtelim.


richard rankinIan (Richard Rankin): Ellen’ın kocası. Kendisi bir psikolog. Ellen kendisinin hastası iken onunla tanışmış ve daha sonra evlenmiş. Ellen’ın hamilelik döneminde ve iş hayatıyla ilgili sorunlarında ona yardımcı olmaya çalışıyor. Richard Rankin son olarak The Last Kingdom’ın ikinci sezonunda boy göstermişti. Ayrıca Thirteen (5 bölüm), The Syndicate (6 bölüm), The Crimson Field (6 bölüm) gibi dizilerde rol almıştır.


The Replacement Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Joe Ahearne
Dizi Türü: Gizem, Drama
Diğer Oyuncular: Dougray Scott, Navin Chowdhry, Siobhan Redmond, Kim Allan
IMDB: 6.9 (Giriş puanıdır. Değişim gösterebilir.)

The Replacement dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply