The Shannara Chronicles Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

İlk bölümü 5 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan The Shannara Chronicles,  Spike Tv aracılığı ile izleyicilerle buluşturuldu. İki sezonu bulunan dizinin her iki sezonu da 10 bölümden meydana gelmekte. Her bölümün ortalama gösterim süresi de 42 dakika kadar sürüyor. The Shannara Chronicles konusu bakımından bilim kurgu, macera ve fantastik türlerini işliyor.

Dizinin yapımcıları arasında David Blocker (15 Minutes, Into the Wild), Kimberly Boyd (Parsley Days), Jessica Petelle (Metalhead, 24) ve Brad Turner (Homeland, 24) yer alıyor. Dizinin yaratıcıları olan Alfred Gough (Spiderman 2, Smallville, Mummy) ve Miles Millar (Smallville, Spiderman 2), aynı zamanda Brad Turner ile birlikte dizinin senaristliğini de üstleniyor. Dizinin Terry Brooks’un romanından uyarlandığını belirtelim.

The Shannara Chronicles Konu ve Oyuncular

Ellcyrs isimli ağaç ölmektedir ve bu ağacın en büyük özelliği Demon’u iblislerin kötülüklerinden korumasıdır. Ağaç ölür ise koruyucu kapı açılacaktır ve dünya tüm kötülüklere açık hale gelecektir. Elfler de kötülüklerden korunmak zorundadır. Ağacı diriltecek tek şey sihirli kilittir fakat kilit kayıptır. Ayrıca ağaçla yalnızca ağacın seçtiği özel kişiler konuşabilmektedir. Fakat bu özel kişilerden de canlı kalan sadece bir kişi vardır.The Shannara Chronicles dizi oyuncuları arasında kimler var? Wil Ohmsford karakterini The Carrie Diaries ve Arrow geçmişi bulunan Austin Butler, Eretria karakterini üç Oscarlı Pan’s Labyrinth filminin o zamanki çocuk yıldızı Ivana Baquero, Mareth karakterini The Flash kadrosunda izlediğimiz Malese Jow, Allanon karakterini Sparcatus ve Arrow dizilerinden anımsadığımız Manu Bennett, Ander karakterini ise Netflix projesi Roman Empire’da izlediğimiz Aaron Jakubenko canlandırıyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Miles Millar, Alfred Gough
Dizi Türü: Bilim-kurgu, Fantastik, Macera
Diğer Oyuncular: Markus Vanco, Poppy Drayton, Brooke Williams, Vanessa Morgan
IMDB: 7.4

Buna Göz Atın:  Almost Human Dizi Konusu ve Oyuncuları (2013) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply