The Son Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

The Walking Dead ve Into the Badlands gibi dizileri yayınlayan kanal olan AMC, 8 Nisan 2017 tarihinde izleyicileri yeni bir dizi projesiyle buluşturdu. Western-drama dalında ekranlara gelen The Son konusu ve kurgusuyla ilgi çekici bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin başrolünde James Bond serilerinin unutulmaz yıldızı Pierce Brosnan yer alıyor. İlk sezon için sipariş edilen bölümlerin 10 adet olduğunu belirtelim.

Dizinin yaratıcıları arasında Philipp Meyer, Brian McGreevy (Hemlock Grove) ve Lee Shipman (Hemlock Grove) bulunuyor. Zaten The Son dizisi, Philipp Meyer’in aynı isimdeki kitabından uyarlanan bir yapım. Yapımcı kadrosunda ise şu isimler ön plana çıkıyor: Tom Harper (War Book), Kevin Dowling (The Catch), Henry Bronchtein (The Sopranos), Michael A. Connolly (How to Train Your Dragon), Julia Ruchman (Covert Affairs).

The Son Konusu

Dizinin çift zamanlı olarak kurgulandığını söyleyebiliriz. Flashbackler aracılığıyla Eli McCullough’un gençlik dönemini izliyoruz. Bu geriye dönüşlerde Eli McCullough’un ailesini kaybedişi ve kızılderililer tarafından esir alınışı işleniyor. Günümüze geldiğimizde ise Eli McCullough, Güney Teksas’ın güçlü ve saygın kişilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Güney Teksas’ın petrol yataklarına sahip. Meksikalılar ve Kızılderililer ile barışı sağlamış. Herkesin çıkarına olacak bir düzen kurmuş. Oğullarıyla birlikte bu düzeni koruyor. Ancak kendisine ‘Devrimciler’ adını veren Meksikalılar, Amerikalılardan pek memnun değil. Güney Teksas’ın Meksika toprağı olduğunu savunuyorlar. Amerikalıların sığırlarını çalıyor, arazilerine zarar veriyor ve petrol yataklarını ateşe veriyorlar. Bu yüzden Güney Teksas’a yeni bir savaşın gelmesi an meselesi.

The Son Oyuncuları

pierce brosnan

Eli McCullough (Pierce Brosnan): Geçmişinde yaşadığı trajik olaylar yüzünden sert ve çetin bir adam haline geliyor. Meksikalı bir dostunun deyimiyle bir hayvandan farkı yok. Vicdan muhasebesi yapmıyor. Bölgesini koruyarak işlerini büyütmeyi arzuluyor. Bu karaktere James Bond olarak hafızalara kazınan Pierce Brosnan can veriyor. Karakterin gençlik dönemlerini Jacob Lofland canlandırıyor.

Buna Göz Atın:  The Last Kingdom Dizi Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım

david wilson barnesPhienas (David Wilson Barnes): Eli’ın büyük oğlu. Babasına sadık ve emirlerini sorgulamayan bir yapısı var. Patlak vermesi muhtemel gözüken savaşta babasının saflarında yer alacak. Phienas karakterini David Wilson Barnes canlandırıyor. Kendisi daha önce Hell on Wheels (16 bölüm) dizisinde rol almıştı. İçinde bulunduğu diğer projeler şöyle: True Story, Bridge of Spies, Miss Sloane.


henry garrettPete (Henry Garrett): Eli’ın diğer bir oğlu. Babasına saygı duyuyor, ancak Eli’ın verdiği bazı kararları benimseyemiyor. Babasıyla farklı karakterlere sahipler. Pete daha insancıl ve orta yolcu bir tutum izliyor. The Son oyuncuları arasında bulunan Henry Garrett’ı Poldark (6 bölüm) dizisinden hatırlayabilirsiniz. Atlantis, Peaky Blinders, Ashes to Ashes ve Skins gibi dizilerde konuk oyuncu olarak bulunmuştu.


carlos bardemPedro Garcia (Carlos Bardem): Güney Teksas’taki güçlü ailelerden birinin lideri. İspanyol kültürüne sahip olmasına karşın kendisini bir Amerikalı olarak görüyor. Damadının Devrimciler ile birlikte hareket ederek McCullough ailesine zarar vermesinden memnun değil. Yaklaşan savaşın tarafları arasında bulunacak. Carlos Bardem ağırlıklı olarak İspanyol yapımı film ve dizilerde rol almış bir oyuncu.


The Son Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Brian McGreevy, Lee Shipman
Dizi Türü: Western, Drama, Suç
Diğer Oyuncular: Paola Nunez, Jess Weixler, Jacob Lofland
IMDB: 7.8 (Giriş puanıdır, değişim gösterebilir.)

The Son dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca diğer bir AMC yapımı olan Into the Badlands dizisi için hazırladığımız tanıtıma göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply