The White Princess Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Da Vinci’s Demons ve Outlander gibi dizileri bünyesinde bulunduran Starz, 16 Nisan 2017 tarihinde yeni bir diziyi izleyiciler ile buluşturdu. Tarihi bir drama olarak nitelendirebileceğimiz The White Princess, 1485 yıllarında İngiltere’de yaşanan politik bir evliliği konu ediniyor. Mini-dizi formatındaki yapımın sezonu toplam 8 bölümden oluşuyor.

Philippa Gregory’nin 2013 yılında çıkan aynı isimdeki romanından uyarlanan dizinin prodüksiyon ekibinde farklı isimleri görmekteyiz. Dizinin 5 bölümde Jamie Payne (Legends), 3 bölümünde Alex Kalymnios (EastEnders) yönetmenlik görevini üstleniyor. Yapımcı kadrosunda yer alan kişilere göz atarsak: Peter Welter Soler (Game of Thrones), Lachlan MacKinnon (The Bill), Emma Frost (Shameless U.K.).

The White Princess Konusu

1485 yıllarında İngiltere sarsıntılı bir dönemden geçmektedir. Bu dönem içinde Tudor hanedanı yükselişe geçer. Güller Savaşı adı verilen bir iç savaş sonrasında VII. Henry (Henry Tudor) krallığını ilan edecektir. Ancak bu krallığın meşru bir anlam kazanabilmesi için politik yollara başvurması gerekir. Bu doğrultuda York hanedanından Prenses Elizabeth ile evlenme kararı alır. Evlilik ile birlikte Henry Tudor’un taht hakimiyeti kesinlik kazanır. Ancak karşılıklı çıkar ilişkisine bağlı olan politik tavırlar sonucunda İngiltere’yi zor günler beklemektedir.

VII. Henry ve Prenses Elizabeth hakkındaki tarihsel bilgilere isimlerinin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not: İçerik güncellenecektir.

The White Princess Oyuncuları

the white princess cast

Soldan sağa: Jodie Comer, Jacob Collins-Levy, Essie Davis, Michelle Fairley

Princess Elizabeth (Jodie Comer): Taht üzerinde hak iddia edebilecek bir statüsü bulunuyor. Ancak VII. Henry ile evlenince bu haklar Henry’ye geçiyor. Oyuncuyu My Mad Fat Diary (16 bölüm), Doctor Foster (5 bölüm), Thirteen (5 bölüm) gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

VII. Henry (Jacob Collins-Levy): Elizabeth ile evlenerek tahttaki hakimiyetini garanti altına alıyor. The White Princess, oyuncunun kariyerinde rol aldığı en önemli yapım.

Buna Göz Atın:  Yeni Bir Komedi Dizisi: The Mick Konusu ve Oyuncuları (2017)

Dowager Queen Elizabeth (Essie Davis): Prensesin annesi olarak karşımıza çıkıyor. Kendisini Game of Thrones dizisindeki Lady Crane rolüyle anımsayabilirsiniz.

Margaret Beaufort (Michelle Fairley): Kralın annesi rolünde. The White Princess oyuncuları arasında bulunan Michelle Fairley’i, Game of Thrones dizisinden Catelyn Stark karakteriyle tanıyoruz.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Jamie Payne, Alex Kalymnios
Dizi Türü: Tarihi, Drama
Diğer Oyuncular: Chris Barnicoat, Rebecca Benson, Mark Anthony Games, Katie Powles
IMDB: 7.9 (Giriş puanıdır, değişim gösterebilir.)

The White Princess dizi konusu hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. Bir diğer tarihsel yapım olan The Last Kingdom dizi konusu ve oyuncuları hakkındaki tanıtımımıza göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply