This is Us Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

İlk bölümü 20 Eylül 2016 tarihinde NBC kanalı tarafından yayınlanan This is Us konusu bakımından bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu 18 bölümden oluşuyor. Bölümlerin ekrandaki gösterim süreleri ortalama 42 dakika.

Dizinin yaratıcısı Galavant, The Neighbours, Pitch gibi dizilerin mimarı olan Dan Fogelman. Fogelman’a yardımcı diğer senaristler ise Kay Oyegun (Queen Sugar) ve Aurin Squire (BrainDead). Yapımcı kadrosuna baktığımızda şu isimleri görmekteyiz: Steve Beers (Bones), Glenn Ficarra (Patriot), Charlie Gogolak (Kyle XY), Cathy Mickel Gibson (Heroes, Touch).

This is Us Dizi Konusu

Dizide bir grup insanın yaşamı ve birbirleriyle olan bağlantıları işleniyor. Bu bağlantılı insanların hepsi aynı günde doğum günlerini kutluyor ve 36 yaşına giriyor. Her karakterin kendine özgü bir özelliği ve yaşam tarzı var. Biri obeziteye varan fazla kilolarıyla mutsuzken, bir diğeri biyolojik babasıyla tanışıyor. Ancak herkesin bir ortak noktası var.

Editör: Dizinin konusunu tam olarak açıklarsak spoiler girmiş olacağız. Bu yüzden This is Us’ın ilk bölümünü izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bölümün sonunda her şey anlam kazanmaya başlıyor, bağlantılar ortaya çıkıyor.


This is Us Oyuncuları, Karakterleri


milo ventimiglia

Jack (Milo Ventimiglia): Rebecca’nın kusursuz denilebilecek kadar iyi bir karaktere sahip olan kocası. Eşinin hamileliğinde en az karısı kadar stresli. Milo Ventimiglia’yı Heroes dizisindeki rolüyle tanıyoruz. Ayrıca Gilmore Girls dizisinin 37 bölümünde rol almıştı. Rol aldığı diğer öne çıkan yapımlar: Opposite Sex (8 bölüm), American Dreams (13 bölüm), Mob City (6 bölüm), Chosen (11 bölüm), The Whispers (13 bölüm), Gotham (3 bölüm).


mandy mooreRebecca (Mandy Moore): Jack’in eşi. Üçüzlere hamile. Bebeklerin doğumu oldukça zor geçiyor. Güzel oyuncu Mandy Moore’u televizyon dizilerinde fazla göremedik, ancak kendisini birçok film projesinde izleme şansı bulmuştuk. Öne çıkan yapımlara bakarsak: A Walk to Remember, Saved!, Dedication, Chasing Liberty, Try Seventeen, Romance & Cigarettes, The Princess Diaries, How to Deal, Because I Said So.

Buna Göz Atın:  Deadly Class Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

justin hartleyKevin (Justin Hartley): Kendisi popüler bir aktör. The Manny adındaki tv dizisiyle adını duyurmuş. Ancak dizide canlandırdığı karakterden pek memnun değil. Kate’in ikiz kardeşi. Justin Hartley denilince akla ilk olarak Smallville geliyor. Smallville’de Oliver Queen (Green Arrow) karakterine can vermişti. Öne çıkan diğer yapımlarına bakarsak: Gemini Division (12 bölüm), Revenge (12 bölüm), The Young and The Restless (100 bölüm).


chrissy metzKate (Chrissy Metz): Kevin’ın ikiz kardeşi. Fazla kilolarıyla dertli. En büyük amacı kendisine yük olan kilolarından kurtulabilmek. Bu amaçla sosyal bir gruba katılıyor. Kardeşiyle birlikte birbirlerine destek oluyorlar. This is Us oyuncuları arasında yer alan Chrissy Metz, bu diziyle birlikte kariyerinde zirve yaptı. Kendisi daha önce American Horror Story’nin 5 bölümünde izleme fırsatı bulmuştuk.


sterling k. brownRandall (Sterling K. Brown): Kendisi, iyi bir pozisyonda çalışan ve mutlu bir aileye sahip olan baba karakterinde. Ancak geçmişiyle ilgili önemli detaylar mevcut. Biyolojik babasının kim olduğunu öğreniyor ve onunla yüzleşmeye karar veriyor. Sterling K. Brown’ı şu yapımlardan anımsayabilirsiniz: Third Watch (9 bölüm), Starved (7 bölüm), Supernatural (4 bölüm), Person of Interest (6 bölüm), Army Wives (108 bölüm), American Crime Story (10 bölüm).


susan watsonBeth (Susan Kelechi Watson): Randall’ın eşi. İki tatlı kız çocuğuna sahip. Eşinin babasıyla olan ilişkisinde Randall’a yardımcı olmaya çalışıyor. Oyuncu, This is Us öncesinde şu dizilerde rol almıştı: The Blacklist (4 bölüm), The Following (3 bölüm), Louie (12 bölüm), Third Watch (12 bölüm).


This is Us Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Dan Fogelman
Dizi Türü: Drama, Aile
Diğer Oyuncular: Ron Cephas Jones, Chris Sullivan, Faithe Herman, Eris Baker
IMDB: 8.9

This is Us dizi konusu için yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply