Timeless Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

NBC tarafından ilk bölümü 3 Ekim 2016 tarihinde çıkarılan Timeless konusu bakımından ilgi çekici bir yapım. Özellikle zamanda yolculuk temalı yapımlardan hoşlananlar için izlenebilir bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu 16 bölümden oluşuyor.

Dizinin yaratıcıları arasında iki önemli isim dikkat çekiyor. Supernatural, Revolution dizilerinin baş yazarı olan Erip Kripke ve The Unit, The Shield ve Lie to Me’nin yapımcı senaristi olan Shawn Ryan’ı Timeless’ın yapımcı ve yazarları olarak görmekteyiz. Shawn Williamson (Wayward Pines), John Davis (The Blacklist), Nicolas Bradley (The Unit) dizinin yapımcı kadrosunda yer alan diğer önemli isimler.

Timeless Dizi Konusu ve Oyuncuları

Garcia Flynn adındaki bir kişi çaldığı zaman makinesini kullanarak geçmişe gider. Flynn’nin amacı geçmişteki olayları engelleyerek veya manüpile ederek tarihin akışını değiştirmektir. Bu eylemi sonucunda Amerika’nın yol olma ihtimali bulunacaktır. Fylnn’ i engellemek amacıyla bir ekip kurulur. Ekibin içinde bir tarih profesörü, bir bilim adamı ve bir asker vardır. Bir başka zaman makinesini kullanarak geçmişe gitmeleri ve Garcia Flynn’i durdurmaları gerekecektir.


abigail spencerLucy Preston (Abigail Spencer): Dizide bir tarih profesörünü canlandırıyor. Kendisini True Detective’nin ikinci sezonunda canlandırdığı Gena Brune karakteriyle izlemiştik. Timeless oyuncuları arasında bulunan Abigail Spencer’ın rol aldığı yapımlar şöyle sıralanabilir: Rectify (30 bölüm), Suits (13 bölüm), Burning Love (28 bölüm), Hawthorne (8 bölüm), Mad Men (6 bölüm), Chasing Mavericks, The Sweet Life.


matt lanterWyatt Logan (Matt Lanter): Dizide ekibin içinde yer alan askeri canlandırıyor. Matt Lanter özellikle son dönemlerde animasyonlarda görev almıştı. Ultimate Spider-Man, Star Wars: The Clone Wars gibi animasyonlarda birçok karakteri seslendirmişti. Kendisinin rol aldığı öne çıkan dizi ve filmler ise şöyle: Star-Crossed (13 bölüm), 90210 (98 bölüm), Heroes (5 bölüm), Star Wars: The Force Awakens.

Buna Göz Atın:  Miracle Workers Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

malcolm barrettRufus Carlin (Malcolm Barrett): Ekibin diğer bir üyesi olan bilim adamını canlandırıyor. Malcolm Barrett oyunculuğunun yanı sıra yapımcılıkla da uğraşan bir aktör. Bazı kısa filmlerin kamera arkasında görev alıyor. Kendisinin rol aldığı kayda değer nitelikteki yapımlar ise şöyle: Nerd Court (6 bölüm), Better Off Ted (26 bölüm), Traffic Light (2 bölüm).


Timeless Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Eric Kripke, Shawn Ryan
Dizi Türü: Aksiyon, Macera
Diğer Oyuncular: Paterson Joseph, Sakina Jaffrey, Claudia Doumit, Goran Visnjic
IMDB: 7.6

Timeless dizi konusu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply