True Blood Konusu ve Oyuncuları

0

True Blood Konusu ve Oyuncuları

 

7 Eylül 2008 tarihinde, Amerika’daki en iyi televizyon kanallarından olan HBO’nun bir dizisi olarak yayınlanmaya başlayan True Blood tam yedi sezon sürdükten sonra final yapmıştı. İçinde; vampirler, kurt adamlar, şekil değiştirenler, periler, büyücüler gibi birçok fantastik karakteri barındıran fantastik dizi, merkezine vampirleri alarak hikayesini anlatıyordu. Diğer fantastik dizilerden en büyük farkı ise, vampirlerin insanlarla beraber yaşamasını konu edinmesiydi. True Blood adındaki sentetik kanın üretilerek piyasaya sunulmasından sonra vampirler gizlenmeyi bırakarak insanların arasına karışmıştı. Halk arasında vampirleri destekleyen bir kesim olduğu gibi, vampirlerden nefret eden gruplar da bulunmaktaydı. Politik olarak da vampirlerin durumu tartışılıyordu.

True Blood Oyuncuları

True Blood konusu ve eşsiz kurgusu sayesinde hatırı sayılır bir izleyici kitlesini elinde tutmayı başarmıştı. Özellikle izleyicilerin dizi karakterlerini benimsemesi dizinin uzun soluklu bir yapım olmasını sağlamıştı. Anna Paquin, Stephen Moyer, Alexander Skarsgard gibi önemli oyuncular dizinin kadrosunda yer alıyor. Öne çıkan oyuncuları inceleyelim.

Sookie Stackhouse (Anna Paquin)

Dizinin merkezindeki karakteri Sookie Stackhouse olarak görmek yanlış olmayacaktır. Telepatik güçlere sahip olan Sookie, taşıdığı peri kanının özellikleri nedeniyle vampirlerin ilgisini çekmektedir. Bu ilginin kaynağı aşk mı yoksa sadece kanının çekiciliği mi? Dizinin ilerleyen sezonlarında bu sorunun cevabını bulacaksınız.

Anna Paquin’i X-Men serisinden Rogue karakteriyle hatırlıyoruz.

Bill Compton (Stephen Moyer)

Sookie’ye olan aşkını yaşamakta ola Vampir Bill, karanlık geçmişi ve vampir güçleriyle dizide önemli bir karakter. Özellikle son sezonda Bill Compton’ın dizideki rolü büyük önem arz ediyor.

Stephen Moyer oyunculuk kariyerinde büyük roller alan bir isim değildi, bu diziyle durum değişti.

Sam Merlotte (Sam Trammel)

Dizinin önemli karakterlerinden biri olan Sam Merlotte, Sookie’nin çalıştığı Merlotte’s Bar and Grill isimli mekanın sahibi. Dizideki vampir, kurt adam, peri gibi karakterlerin haricinde bir şekil değiştiren olarak karşımıza çıkıyor. İstediği hayvanın şekline bürünebilmesi Sam Merlotte’ın en büyük özelliği.

Buna Göz Atın:  1983 Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Sam Trammel’ı Imperium, I am Wrath, The Fault in Our Stars, White Rabbit gibi filmlerden hatırlıyoruz.

Jessica Hamby (Deborah Ann Woll)

Bill Compton’ın vampir çocuğu olan Jessica, vampir olmadan önceki hayatını özleyen ve vampir varoluşunu bir türlü kabullenemeyen bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Deborah Ann Woll özellikle True Blood ile büyük bir kariyer yapmıştı, daha sonrasında güzel oyuncuyu Daredevil’de Karen Page rolüyle izlemeye başlamıştık.

Eric Northman (Alexander Skarsgard)

Dizinin en sevilen karakteri olan Eric Northman, bulunduğu bölgenin vampir kralı konumunda bulunuyor. Yaşlı bir vampir olan Eric, vampirler üzerinde statü olarak üstün bir karakter. Sookie’ye olan ilgisi nedeniyle başı dertten kurtulmuyor.

True Blood oyuncuları arasında en kariyerli isim olarak Alexander Skarsgard’ı görebiliriz. Usta oyuncunun kariyerinde Battleship, Melancholia, Generation Kill, The East, Legend of Tarzan, What Maisie Knew, The Giver, Hidden gibi önemli film ve diziler bulunuyor.

Jason Stackhouse (Ryan Kwanten)

Sookie’nin erkek kardeşi olan Jason Stackhouse dizideki en bela karakterlerden birisi. Kadınlara olan düşkünlüğü, vampir sevgilileri, polislik maceraları derken Jason’ı renkli bir karakter olarak görüyoruz.

Ryan Kwanten birçok dizi ve filmde rol almış bir oyuncu.

True Blood Diğer Bilgiler

Yönetmen: Alan Ball
Diğer Oyuncular: Chris Bauer, Nelsan Ellis, Carrie Preston, Rutina Wesley, Kristin Bauer van Straten
Dizi Türü: Fantastik, Gizem, Drama, Korku
IMDB: 7.9

Editör Puanı: 8.0

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply