Umbre Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Dizi sektörünün merkezini Amerikan televizyonlarının oluşturduğu kabul edilen bir gerçek. Ancak Avrupa dizilerinde de oldukça kaliteli işler çıkarıldığına şahit oluyoruz. İsveç ve Danimarka ortak yapımı olan Bron/Broen’i bu konu üzerine örnek gösterebiliriz… Bu sefer bir Rumen dizisinden bahsedeceğiz. Dizimizin adı Umbre.

umbre

28 Aralık 2014 tarihinde ilk sezonuyla ekranlara gelmeye başlayan Umbre konusu bakımından bir suç draması olarak karşımıza çıkıyor. İlk sezonunun toplam 8 bölümden oluştuğunu belirtelim. 2015 yılında sezon finalini yapan dizinin yeni sezonu 2016’da gelmemişti. İkinci sezonun büyük ihtimalle 2017 yılı içerisinde yayınlanacağını söyleyebiliriz.

Not: Umbre’nin dikkat çekici özelliklerinden birisi de IMDB puanının 9,0 oluşu..

Dizinin senaryosu Bogdan Mirica’ya emanet. Kendisi ayrıca, 2016’da çeşitli film festivallerinden ödüllerle dönen Canini (Dogs) filminin yönetmenidir. Dizinin yönetmenlik görevini ise büyük ölçüde Igor Cobileanski üstlenmekte. Yapımcılar arasında Valentin Antofi, Gabriela Blair, Dragos Vilcu gibi yerel isimlerin yanı sıra, HBO’nun Avrupa ekibinde bulunan Wayne Henry de yer alıyor.

Umbre Konusu ve Oyuncuları

Bazı insanların hayatı gayet sıradan gözükebilir. Ancak bu sıradanlığın bir ilüzyon görevi üstlendiğini kimse aklına getirmez… Relu Oncescu, bir eşe ve iki çocuğa sahip bir aile babasıdır. Mesleği taksi şoförlüğüdür. Yaşadığı hayat sıradan gözükse de aslında Relu’nun iki ayrı yaşamı bulunmaktadır. Birinci yaşamı ailesiyken, ikinci yaşamı yeraltı dünyasıdır. Ailesinin Relu’nun yürüttüğü işlerden haberi yoktur, mafya Capitanu’nun ise Relu’nun ailesinden..

umbre

Bu ikili hayatın içinde sıkışmaya başlayan Relu için her şey daha karmaşık hale geliyor. Biriktirdiği o kadar çok sırrı var ki, bu sırların altından kalkmaya çalışması için oldukça dikkatli davranması gerekiyor. Bir insanı istemeden öldürdükten sonra, bir daha asla geri dönemeyeceği bir yola giriyor. Bu yolda yalanlar, iftiralar, cinayetler ve kendi salt varoluşu var.

Buna Göz Atın:  Perry Mason Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Umbre oyuncuları arasında yerel isimlere rastlıyoruz. Başrolde bulunan Relu karakterini Serban Pavlu canlandırıyor. Diğer oyuncular ile ilgili bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak dizinin IMDB sayfasına ulaşabilirsiniz.

Umbre dizi konusu hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili görüşlerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply