Upload Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) – Tanıtım

0

Amazon Prime tarafından 2020 yılında bir web dizisi olarak platforma taşınan Upload konusu bilim kurgu, gizem ve komedi türlerinde bir seridir. 1. sezonunda 10 bölüm yer almaktadır. 2. sezon çıkış tarihi 2021 yılında olacaktır. Dizinin yaratıcısı Greg Daniels’tır. Kendisi Office ve Parks and Recreation gibi kaliteli komedilerin yazarıdır. Ayrıca 2020 yılında çıkan Space Force dizisinde de görev almıştır.

Upload poster

Yönetmen-Yazar : Greg Daniels
Tür : Bilim Kurgu, Komedi
Süre : 30 dakika
Yayın Tarihi : 5 Ocak 2020
Platform : Amazon Prime
IMDb Puanı : 8.0
Liste Medya Puanı : 3.8 out of 5 stars (3,8 / 5)

 

Upload Konu ve Oyuncular

2033 yılında Dünya büyük bir değişim içine girmiş, teknolojik yenilikler yaşamın her alanında etkin rol oynamaya başlamıştır. En büyük devrim ise insan bilincinin ölümden sonrası için kurtarılabilmesidir. Bilinç bir tür sanal ortama aktarılmakta ve fiziksel ölümü yaşayan insanlar bu ortamda sanal bir yaşam sürebilmektedir.

27 yaşındaki karizmatik, iyi gelirli ve işinde başarılı bir genç olan Nathan Brown, teknoloji alanındaki çalışmalarıyla beğeni toplamaktadır. Yakın zaman içinde bitireceği projesine çok güvenmektedir. Her şey istediği gibi giderken talihsiz bir olayla karşılaşır. Sürücüsüz aracı kaza yapmıştır. 2033 yılında bu araçların kaza yapma ihtimali sıfıra yakındır. Bu sebeple kaza üzerinde başka şüpheler ortaya çıkar.

Kaza sonrası Nathan hastaneye kaldırılır. Hastanede kendisi iki seçenek sunulur: Ameliyat veya yüklenme. Yapacağı seçime göre ameliyat olabilir ve eski yaşamına dönme şansını yakalayabilir. Eğer yüklenmeyi seçerse gerçek bildiği dünyada ölmüş olacak, ancak bilinci sanal bir cennete aktarılacaktır.Upload dizi oyuncuları arasındaki isimler aşağıdaki listede yer almakta:

Oyuncu Adı Karakter Adı Tanındığı Yapımlar
Robbie Amell Nathan The Flash, The Tomorrow People
Allegra Edwards Ingrid Briarpatch, New Girl
Andy Allo Nora Chicago Fire, Black Lightning
Kevin Bigley Luke The Moodys
Zainab Johnson Aleesha 100 Humans
Andrea Rosen Lucy Get Shorty
Owen Daniels A.I. Guy Space Force, Office
Buna Göz Atın:  Fortitude Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) - Tanıtım

 

Dizi Fragmanı

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply