Hitler’li, Michael Jackson’lı Mini-Dizi: Urban Myths Dizi Konusu

0

SkyArts kanalı tarafından projelendirilen Şehir Efsaneleri: Urban Myths, ilk bölümünü “Bob Dylan” ile gerçekleştirdi. Urban Myths dizi konusu hakkında şunu söyleyebiliriz; her bir bölümde ünlü kişilerin başından geçen olaylar “komedi” ekseninde anlatılacak. Şehir efsanesi halini almış olan, pek de bilinmeyen olaylara Bob Dylan, Micheal Jackson, Samuel Beckett gibi kişilerin nasıl tepkiler verdiğine şahit olacağız. Dizinin üç bölümünü İngiliz yönetmen Ben Palmer yönetti. Her bölümün kurgu yazarıysa farklı kişilerden oluşuyor. Dizinin tek sezon olarak yayınlanması bekleniyor, sezon içinde 5 bölüm ekranlara gelecek. Her bölüm 22 dakikadan oluşacak. Bazı internet ortamlarından bölüm sayısının daha fazla olduğu söyleniyor, ancak son söz Sky Arts kanalında. Kanalın web sitesinde toplam 5 bölüm olduğu belirtilmiş. Peki, dizide hangi ünlü karakterleri izleyeceğiz? Bu karakterleri hangi oyuncular canlandıracak? Urban Myths dizi konusu üzerine bilgi vermeye devam edelim.

urban myths micheal jackson

Urban Myths Dizi Konusu ve Karakterleri

Bob Dylan’ı Eddie Marsan (Sherlock Holmes, Ray Donovan), Samuel Beckett’ı David Threlfall (Shameless U.K.), Adolf Hitler’i Iwan Rheon (Game of Thrones), Hitler’in yardımcısını Ruper Grint (Harry Potter), Muhammed Ali’yi Noel Clarke (Doctor Who), Cary Grant’ı Ben Chaplin (Thin Red Line), Timothy Leary’yi Aidan Gillen (Game of Thrones) canlandırıyor. 

urban myths dizi konusu

Dizide Elizabeth Taylor’ı Stockard Channing (The Good Wife), Micheal Jackson’ı Joseph Fiennes (Flash Forward), Marlon Brando’yu Brian Cox (Deadwood) canlandırdı. Ancak bu bölümler ekrana gelmeyecek. Bunun nedeni olarak ise, Micheal Jackson’ın fazlasıyla “beyaz” olarak gösterilmesinin verdiği rahatsızlık olarak belirtildi. Bu tepkiler üzerine Sky Arts kanalı ilgili bölümleri kaldırdı. Kanal tarafından verilen bölüm listesi şöyle:

1)Bob Dylan
2)Samuel Beckett and Andre The Giant
3)Hitler The Artist
4)Cary Grant and Timothy Leary
5)Muhammed Ali

Urban Myths Diğer Bilgiler

Dizi Türü: Biyografi, Komedi
Diğer Oyuncular: Margaret Clunie, Henry Goodman, James Fleet, Florence Hall
IMDB: 7.6 (Artış ya da azalış gösterebilir.)

Urban Myths dizisi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz.

Buna Göz Atın:  Blacklist Redemption Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply