Valkyrien Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Bron/Broen ve The Killing gibi İskandinav yapımı dizilere Avrupa ve dünyanın dört bir yanından büyük ilgi duyuluyor. Kuzey’in iklimsel sertliğinin dizilerin kurgusuna, hatta Kuzeyli oyuncularına olan yansımasını seyretmek ayrı bir keyif haline geliyor. Bu dizilere yeni bir proje daha dahil oldu. Norveç yapımı Valkyrien konusu bakımından drama ve suç ögelerini içinde barındırıyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır.

Valkyrien

Dizinin baş yazarı ve yönetmeni olarak Erik Richter Strand’ı görmekteyiz. Kendisi daha önce yerel projelerde görev almıştı. Yapımcılar arasında Norveç’in önemli prodüktörleri yer alıyor. Nina B. Andersson (Miss Julie), Ronnie Fridthjof (Hearthless), Fridrik H. Mar (I am Dina), Tone Ronning (Bron/Broen), Eric Vogel (The Bothersome Man) gibi isimler bir arada çalışıyor.

Valkyrien Dizi Konusu

Başarılı bir doktor olan Ravn, aynı kendisi gibi bir doktor olan eşi Wilma’yı ölümcül bir hastalık yüzünden yitirmek üzeredir. Wilma’nın araştırmaları sonucunda bu hastalığın tedavi edilebileceği ortaya çıkar. Ancak olası riskler üst düzeydedir. Tedavinin illegal yöntemlere dayanması nedeniyle hastane yönetimi ileri adım atmaz. Bu duruma sinirlenen Ravn, hastaneden ayrılır ve Wilma’yı iyileştirebileceğini düşünür. Ancak işler istediği gibi gitmeyecektir.

valkyrien

Ravn işinden ayrıldıktan sonra kendisini gizler. Yeraltında bir metro hattı yakınlarında gizli bir sığınakta yaşamaya başlar. Ayrıca bu sığınağı yasadışı bir kliniğe dönüştürür. Eşinin yakalandığı hastalığın tedavisi için gece gündüz çalışmaktadır. Yanında ise Leif adında eski bir hastası vardır. Leif’in psikolojik sorunlarının çözümüne zamanında Ravn yardımcı olmuştur. Ancak Leif’in komplo teorileri ve olası kaos senaryoları üzerine düşünceleri hala devam etmektedir. Zihnini ele geçiren bu düşünceleri Ravn’dan gizlemeye çalışır.

Valkyrien Oyuncuları

Dizide rol alan oyuncuların neredeyse hepsi yerel isimlerden oluşuyor. Başroldeki iki isim Sven Nordin ve Pal Sverre Hagen doğal olarak ilk dikkat çeken oyuncular. Nordin daha önce Netflix dizisi Lilyhammer’da, Hagen ise 2016 yılında vizyona giren suç draması Flaskepost fra P filminde rol almıştı.

Buna Göz Atın:  Dead to Me Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Bu oyuncuların dışında Pia Halvorsen, Mikkel Bratt Silset, Ellen Birgitte Winther da Valkyrien oyuncuları arasında yer alıyor.

Yönetmen-Yazar: Erik Ritcher Strand
Dizi Türü: Drama, Suç
Ülke: Norveç
IMDB: 7.6

Valkyrien konusu hakkındaki yazımıza yorum yapabilir, diziyle ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply