Versailles Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) – Tanıtım

0

İlk bölümü 16 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan Versailles dizisi Canal+’da izleyiciler ile buluşturuldu. Dizinin 3 sezonu bulunuyor ve her sezon 10 bölümden meydana geliyor. Her bölümün ortalama gösterim süresi de 52 dakika kadar sürmekte. Versailles konusu bakımından biyografi, drama ve tarih türlerini işlemekte.

Dizinin yapımcıları arasında Aude Albano, Claude Chelli (Braquo, Reporters) ve Simon Mirren (Criminal Minds) yer alıyor. Dizinin yaratıcıları olan David Wolstencroft (Spooks, The Escape Artist) ve Simon Mirren, aynı zamanda dizinin senaristliğini de üstlenmekte.

Versailles Konu ve Oyuncular

Versailles, 1667 senesinde geçmektedir. Monarşiye karşı olarak başlatılmış olan Fronde İsyanları’nın bıraktığı etkiler hala devam etmektedir. 28 yaşında olan XIV Louis, makyavelist bir siyasi harekât olarak babasından kalan, öncesinde bir avcı kulübesi olarak kullanılan köşkü saray yapmak için çalışmalara başlar. Bu çalışmalar aslında hem stratejik bir hareket hem de politik bir hareket niteliğindedir. Böylece Paris’in bütün asil kişilerini birlik içinde tutup Versay Sarayı’nın bir hapishane olmasını sağlayacaktır.Versailles dizi oyuncuları kimlerdir? Oyuncu kadrosunda Bontemps karakteriyle karşımıza Stuart Bowman çıkıyor. Kendisi daha önce Gary Tank Commander isimli seride rol almıştı. Louis XIV karakterine ise George Blagden can veriyor. Blagden’i de Vikings kadrosundan anımsayabilirsiniz. Game of Thrones’un bir bölümünde izlediğimiz Elisa Lasowski, Awkward’dan hatırladığımız Evan Williams, Merlin dizisinden Alexander Vlahos seride diğer öne çıkan oyunculardır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Simon Mirren, David Wolstencroft
Dizi Türü: Tarih, Drama
Diğer Oyuncular: Joe Sheridan, Anna Brewster, Pip Torrens, Steve Cumyn
IMDB: 7.9

Buna Göz Atın:  Marco Polo Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply