Victoria Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tantım

0

İlk bölümü 28 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanan Victoria dizisi ITV kanalı aracılığı ile izleyicilerle buluşturuldu. Şimdiye kadar iki sezonu yayınlanmış olan dizinin her iki sezonu da 9 bölümden oluşuyor. Her bölümün ortalama gösterim süresi de 1 saat kadar. Victoria konusu bakımından biyografi, tarih ve drama türlerini başarılı bir şekilde işleyip izleyiciye sunuyor.

Victoria yapımcıları arasında Rebecca Eaton (Sherlock), Paul Frift (The X Files, Aliens) ve Daisy Goodwin gibi başarılı isimler bulunmakta. Dizinin yaratıcılığını da üstlenmiş olan Daisy Goodwin, aynı zamanda A.N. Wilson ile birlikte dizinin senaristliğini de yapmakta.

Victoria Konu ve Oyuncular

Dizi, IV. William’ın ölümünden sonra henüz 18 yaşında bulunan Victoria’nın tahta çıkması ile birlikte hikayesine başlamıştır. Kraliçe en başta yaşının da vermiş olduğu tecrübe eksikliği nedeniyle bazı hatalar yapar. Fakat kraliçe, ilk başta o dönemin başbakanı olan Lord Melbourne’un danışmanlığı ile yönetimi idare etmeye karar verir. Lord ile kraliçenin arasındaki samimiyet bazı dedikoduları da beraberinde getirir. Sonrasında kraliçenin kuzeni Prens Albert ortaya çıkar ve ikili arasında büyük ve tutkulu bir aşk oluşur.Victoria dizi oyuncuları arasında kimler var? Başrol karakterini Doctor Who geçmişi bulunan Jenna Coleman, Prens Albert karakterini Paula dizisinden Tom Hughes, Prens Ernest karakterini The Borgias dizisinden David Oakes, Skerrett karakterini Outlander dizisinden Nell Hudson ve King Leopold karakterini Stan Lee’s Lucky Man dizisinden Alex Jennings canlandırıyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Daisy Goodwin
Dizi Türü: Tarih, Drama
Kanal: ITV
IMDB: 8.2

Buna Göz Atın:  Shadow Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply