Wasteland Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

HBO Europe tarafından yayınlanan Wasteland konusu ve kurgusu bakımından oldukça ilgi çekici bir dizi. Çek Cumhuriyeti’nden çıkan bu dizinin 2016 Ekim ayında HBO Europe bünyesinde yayınlandığını belirtelim. Orjinal adı Pustina’dır. Ayrıca ilk iki bölümü Karlovy Vary ve Toronto Film Festivallerinde yayınlanmıştır. An itibariyle ülkemizde yeni keşfedilmeye başlayan bir yapım durumunda olduğunu söyleyebiliriz.

Wasteland dizi yaratıcısı olarak Stepan Hulik’i görüyoruz. Kendisi dizinin baş senaristi konumunda. 1984 doğumlu Çek senaristin en önemli projesinin bu dizi olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Dizinin dört bölümünde Alice Nellis, diğer dört bölümünde ise Ivan Zacharias yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Yapımcılar arasında Çekler ağırlıkta, birçoğu yerel yapımların prodüksiyon ekibinde yer almış isimler. Dizinin diğer bir yapımcısı dikkat çekmeyi başarıyor. Aranyelet (HBO), Love/Hate, The Borgias, Urban Gothic gibi dizilerde yapımcılık yapmış olan Steve Matthews’u dizinin prodüksiyonunda görüyoruz. Kendisi HBO Europe bünyesinde çalışıyor.

Wasteland Dizi Konusu

Çek Cumhuriyet’inin taşra bölgesi olarak kabul edilebilecek bir yerleşke olan Pustina kasabasında bir hareketlilik bulunmaktadır. Bu hareketliliğin sebebi ise kasabada gerçekleştirilmesi düşünülen referandumdur. Kasaba halkı referandum sonucunda, yerleşkenin etrafını sarmış olan maden şirketine evlerini satıp satmayacaklarına karar verecektir. Bu duruma karşı çıkanlar olduğu gibi, arazilerini satmayı destekleyenler de vardır.

Değerli linyit yataklarına sahip olan kasabada, Belediye Başkanı Hana Sikorova’dır. Kendisi maden şirketine ve referanduma karşı çıkmakta, halkı vazgeçirmek için ikna etmeye çalışmaktadır. Referandumu geciktirme gibi bir taktik izler. Ancak bu durum şirket sahiplerinin hoşuna gitmeyecektir. Politik bir tavır alarak kasabasını teslim etmek istemeyen Hana’nın başına kötü bir olay gelir. Kasabanın dışında bulunan çocuk kreşinde, çocukların çok sevdiği bir hayvan olan Frodo adında bir eşek ortadan kaybolmuştur. Kısa sürede eşek bulunacaktır, ancak eşeğin başına gelenler bir acımasızlığın ürünüdür.

Buna Göz Atın:  Love Death Robots Dizi Konusu (2019) - Tanıtım

Hana Sikorova bu şoku üzerinden atlatamadan kötü bir haber daha alır. Küçük kızı Misha ortadan kaybolmuştur. Okul servisinden indikten sonra genç kız bir daha görülmemiştir. Kısa süre içinde polis ve kasaba halkıyla bütünlük sağlanır ve genç kızı arama çalışmaları başlar. Bulunan ilk bağlantı kasabanın ıslah evinden gelecektir. Olaylar derinlik kazanmaya başlayacak, fakat durum işin içinden çıkılmaz bir hal almaya başlayacaktır.

Wasteland Dizi Oyuncuları

wasteland dizi oyuncuları

Soldan sağa: Zuzana Stivinova, Jaroslav Dusek, Eliska Krenkova, Jan Cina


Hana Sikorova (Zuzana Stivinova): Kasabanın belediye başkanıdır. Maden şirketine karşı halkını örgütlemeye çalışmaktadır. Kızının kayboluşuyla birlikte dünyası başına yıkılır. Onu bulabilmek için bütün enerjisini kullanacaktır. Wasteland oyuncuları arasında bulunan Zuzana Stivinova, dizinin diğer oyuncuları gibi genellikle yerel yapımlarda rol almıştır.

Karel Sikora (Jaroslav Dusek): Hana’nın ayrı yaşadığı eşidir. Birtakım sorunları vardır, bu sorunların üstesinden gelebilecek dirayeti gösterememesinin nedeni rahatsızlığıdır. Kızını bulabilmek için aramalara katılır.

Klara Sikorova (Eliska Krenkova): Hana’nın büyük kızıdır. Kardeşinin ortadan kaybolmasına anlam veremez. Annesinin en büyük destekçisi durumundadır.

Lukas Vasicek (Jan Cina): Drag yarışlarına katılan, asi görünümlü bir genç arkadaşımız. Klara’nın sevgilisidir. Ayrıca ıslah evinin müdürü Adam Vasicek’in kardeşidir.

Rajner (Leos Noha): Misha’nın ortadan kayboluşunu araştıran polistir. Cinayet masasında görev almaktadır. İpuçlarını ve bağlantıları takip ederek birtakım çıkarımlar ortaya koyar.

Tibor Balog (Janek Gregor): Islah evinde kalan serseri gençlerden biridir. Dövmeleri, uyuşturucu merakı ve birçok değişik huyuyla ıslah evinde korkulan kişi olmayı başarmıştır.


Wasteland Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Stepan Hulik
Dizi Türü: Drama, Gizem, Suç
Ülke: Çek Cumhuriyeti
IMDB: 8.5 (Puan değişebilir)

Wasteland dizi konusu hakkında belirtmek istedikleriniz varsa yorum panelini kullanabilirsiniz. Şahsen diziyi izlerken kendimi True Detective havamda hissettim. Mekan, kurgu ve oyunculuklar üst düzey. Diziye en kısa süre içinde başlamanızı dilerim.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply