LGBT Temalı Bir Dizi: When We Rise Dizi Konusu ve Oyuncuları

0

ABC kanalında yeni bir mini dizi hazırlığı yapılıyor. Dustin Lance Black tarafından kaleme alınan When We Rise, 27 Şubat 2017 tarihinde ekranlardaki yerini alacak. When We Rise konusu bakımından yakın geçmişe ışık tutuyor.

When We Rise Konusu

When We Rise dizi konusu olarak; Amerika’daki eşcinsel hareketleri merkezine alacak. Dizide ayrıca kadın hakları üzerine de konular işlenecek. Eşcinsel ve kadın hakları haricinde siyahi toplumun sorunlarına da değinilmesi muhtemel görünüyor. Dizinin başrolünde heyecan duymamızı sağlayan usta bir oyuncuyu görüyoruz: Guy Pearce. Memento ve L.A. Confidential gibi unutulmaz yapımlardan hatırladığımız aktör, When We Rise dizisinde eşcinsel bir aktivist olan Cleve Jones’u canlandıracak. Cleve Jones’un toplumsal sorunlar üzerine düzenlediği etkinlikler, HIV’e karşı toplumu bilinçlendirme çabası, Harvey Milk’le beraber eşcinsel mücadelenin en ön  safında yer alması gibi insanlık ve özgürlük için attığı önemli adımlara Guy Pearce canlandırmasıyla şahit olacağız. Diğer başrol oyuncularına baktığımızda iki kadın oyuncuyu görmekteyiz. Mary-Louise Parker ve Rachel Griffits’i her platformda kadın hakları için mücadele eden eşcinsel çift olarak izleyeceğiz. Siyahi toplumun sorunlarına çözüm arayan Ken Jones’u ise Michael Kenneth Williams canlandıracak.

When We Rise konusu hakkında bilgiler verdikten sonra biraz da yazar ve yönetmen Dustin Lance Black’ten bahsedelim. Sinema kariyerinde Milk, Pedro, J.Edgar, Big Love gibi film ve dizilerin yazarlığını üstlenen başarılı isim bir eşcinsel birey. Eşiyle birlikte birçok sosyal projenin içinde yer alarak farkındalık yaratma amacı taşıyorlar. LGBT hareketinin içinde yer alan ve ötekileştirilmiş kişilerin sesi olan güzel bir insan.

When We Rise Oyuncuları

when we rise pearce

Memento filmindeki hafızalardan silinmeyecek oyunculuğuyla birçok genç oyuncuya ilham olmuş birinden bahsediyoruz. Guy Pearce filmleri arasında şunlar yer alıyor: Ravenous, The Road, The Proposition, Prometheus, Lawless, Iron Man 3.

Buna Göz Atın:  Fantastik Canavarlar: Grimm Konusu ve Oyuncuları

when we rise mary

Kadın hakları aktivisti Roma Guy karakterine can verecek olan Mary-Louise Parker’ı şu filmlerden hatırlıyoruz: Rowl, Red Dragon, Red, Bullets Over Broadway, The Client, Fried Green Tomatoes.

when we rise konusu

Roma Guy’ın eşini canlandıracak olan Rachel Griffiths’in rol aldığı önemli film ve diziler: Jude, Amy, My Son the Fanatic, Hilary and Jackie, Blow, The Rookie, Hacksaw Ridge ve Six Feet Under.

when we rise micheal kenneth

Siyahi toplumun sözcüsü olan Ken Jones’u Michaeal Kenneth Williams canlandıracak. Kendisini dizi evreninin efsanesi The Wire’dan hatırlamaktayız. Boardwalk Empire dizisinde de rol almıştı.

When We Rise Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Dustin Lance Black
Dizi Türü: Dram
Diğer Oyuncular: Ivory Aquino, Carrie Preston, Douglas Smith
IMDB: 7.1 (Puan değişebilir)

When We Rise dizi konusu hakkındaki fikirlerinizi alt bölümde bulunan yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply