White Gold Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 24 Mayıs 2017 tarihinde BBC tarafından yayınlanmaya başlanan White Gold konusu bakımından 1980’li yıllarda geçen bir hikayeyi komedi ekseninde anlatıyor. Dizinin ikinci sezon onayını aldığını belirtelim. Uluslararası gösterimi Netflix’in üstlendiğini ise hatırlatmakta fayda var. İlk sezon toplam 6 bölümden oluşurken, bölümler ortalama 30 dakikalık gösterimlerle ekrana geliyor.

Dizinin yaratıcısı, baş senaristi ve yönetmeni Damon Beesley. 1971 doğumlu yönetmen Britanya’da tanınan bir isim. The Inbetweeners ve Drifters gibi projelerde yer almıştı. Ayrıca dizideki oyunculardan Joe Thomas, White Gold’un bir bölümünün yazarlığını üstlenmiş. Yapımcı kadrosundaki isimlere baktığımızda birçoğunun Damon Beesley ile önceden çalışmış kişiler olduğunu görmekteyiz.

White Gold Konusu ve Oyuncuları

Karizmatik ve yakışıklı bir pazarlamacı olan Vincent Swan 1983’lü yıllarda bir gösteri salonu işletmektedir. Konu bir şeyleri pazarlamak olunca Vincent Swan bütün yeteneklerini sergileyebilir. Eğer söz konusu satışın önünde bir engel varsa, o engelin kalkması için kurallar da yıkılabilir. Bu konuda kendisine küçük pazarlamacılar Brian ve Martin yardım edebilir. İşin içinde para olduğu için uyuşturucu, seks ve kaos da ortaya çıkacaktır.White Gold oyuncuları arasında başrolde Ed Westwick’i görüyoruz. Kendisini hemen hemen herkes Gossip Girl dizisindeki Chuck Bass karakteriyle hatırlayacaktır. Kendisi ayrıca Wicked City ve aynı isimli filmden uyarlama olan Snatch dizisinde de rol almıştı. The Inbetweeners kadrosunda bulunan James Buckley ve Joe Thomas da dizide yer alıyor. Buckley dizide Brian, Thomas ise Martin karakterini canlandırıyor. Waterloo Road, Our Girl, City Lights dizilerinden anımsadığımız Linzey Cocker ise dizide Sam Swan rolünde karşımıza çıkıyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Damon Beesley
Dizi Türü: Komedi
Kanal: BBC, Netflix
Diğer Oyuncular: Nigel Lindsay, Lauren O’Rourke, Bobby Smalldridge, Lee Ross
IMDB: 7.5

Buna Göz Atın:  Vienna Blood Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

White Gold dizi konusu nedir sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Ayrıca dizideki oyunculara göz attık. Komedi dizilerine ilgi duyuyorsanız hazırladığımız diğer yabancı dizi tanıtımlarını inceleyebilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply