Wormwood Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Dizi evrenini şekillendiren bir platform haline gelen Netflix, 15 Aralık 2017 tarihi itibariyle bir mini seriyle karşımıza çıkıyor. Tek sezonu 6 bölümden oluşması planlanan Wormwood konusu itibariyle biyografi ve drama türlerinde bir projedir. Bölümlerin gösterim süresi 41-48 dakika arasında değişim gösteriyor.

Seride söz sahibi kişiler arasında Kieran Fitzgerald (Snowden), Steven Hathaway ve Molly Rokosz bulunuyor. Yönetmenlik koltuğunda ise genellikle documentary türünde projelerde yer almış olan Errol Morris yer alıyor. Yapımcı kadrosunda bulunan isimler de Errol Morris gibi belgesel yapımlarında görev almış.

Wormwood Konu ve Oyuncular

1953 yılında şok edici bir intihar gerçekleşmiştir. Orduya bağlı bir bilim adamı olan Frank Olson, konakladığı otelin odasındaki pencereden ölüme atlamıştır. 1975 yılı geldiğinde ise Frank’in ölümünün sıradan bir intihar olmadığını kanıtlayan bulgulara rastlanacaktır. Bulunan rapor ile birlikte gizli bir deney açığa çıkarılmış olacaktır. CIA’in o kadar da masum olmadığı, LSD aracılığıyla deneyler yürüttüğü bu biyografik belgeselde ortaya konuluyor.Wormwood dizi oyuncuları arasında kimler var? Oyuncu kadrosunda Frank Olson karakterine Peter Sarsgaard can veriyor. The Killing dizisinin yanı sıra Black Mass, Jackie, Green Lantern gibi filmlerde kendisi izleme fırsatı edinmiştik. Dizide ek olarak öne çıkan dört isim dikkat çekiyor. Godless mini serisinde izlediğimiz Jack O’Connell, Dexter‘dan hatırladığımız Christian Camargo, Gotham‘dan anımsadığımız John Doman ve Goliath kadrosunda gördüğümüz Molly Parker cast ekibindeki diğer isimlerdir.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Kieran Fitzgerald
Dizi Türü: Biyografi
Kanal: Netflix
IMDB: ?

Buna Göz Atın:  Glitch Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply