Wynonna Earp Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

İlk bölümü 1 Nisan 2016 tarihinde Syfy kanalında yayınlanmaya başlanan Wynonna Earp konusu itibariyle fantastik bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin aynı isimdeki çizgi roman serisinden uyarlandığını belirtmekte fayda var. Marvel ve DC dizilerini çizgi roman okuru gözüyle izleyenler için bu dizinin vereceği haz daha keskin olacaktır.

Dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşurken, ikinci sezon için toplam 12 bölüm sipariş edildi. Her bir bölüm ortalama 45-60 dk. arası gösterimlerle ekrana geliyor.

Dizinin baş yazarı Emily Andras. Kendisi daha önce Lost Girl ve Killjoys gibi dizilerin prodüksiyon ekibinde yer almıştı. Yapımcı kadrosuna göz attığımızda 12 kişilik geniş bir kadroyla karşılaşıyoruz. Bu kadro içindeki öne çıkan yapımcılar şöyle listelenebilir:

  • Ted Adams (30 Days of Night)
  • Paolo Barzman (Being Human)
  • Tom Cox (Heartland)
  • Brendan Yorke (The Listener)
  • Alexandra Zarowny (Bellevue)

Wynonna Earp Konusu ve Oyuncuları

Purgatory kasabası iblisler tarafından istila edilmektedir. Herkesin ismini mutlaka bildiği, bir efsane haline gelmiş avcı Wyatt Earp’ün torunu Wynonna kasabasına geri döner. Yaklaşık üç yıl kasabasından uzak kalan Wynonna, aslında doğduğu yere sadece iblislerle mücadele etmek amacıyla gelmez. Amcası Curtis’in cenaze törenine katılacaktır.

İblislerin Purgatory’yi istilasında onları durdurabilecek tek kişi Wynonna olacaktır. Büyükbabası Wyatt’ın varisi olan Wyn, iblisleri cehenneme geri yollayabilmek için özel bir silahı kullanacaktır.Wynonna Earp: Kendisi aslında bir suçlu. Kaçak olarak aranıyor. Ukala tavırlarının yanı sıra fazlasıyla cesur bir kadın. Karakteri Melanie Scrofano canlandırıyor. Kendisini The Listener (23 bölüm), Gangland Undercover (6 bölüm) , Designated Survivor (4 bölüm) gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.

Waverly Earp: Wyn’in kız kardeşi. Bir barda garsonluk yaparak geçimini sağlıyor. Karakterini canlandıran Dominique P. Chalkley’i Avengers: Age of Ultron’da kısa bir rolde izlemiştik.

Buna Göz Atın:  Deadly Class Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Doc Holliday: Wyatt Earp’in bir dostu. Kendisi bir iblis olmamasına rağmen ölümden geri gelmeyi başarmış. Karaktere hayat veren Tim Rozon’u Lost Girl (8 bölüm), Being Human (6 bölüm) gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

Agent Dolls: Purgatory’deki iblis istilasını araştırmak üzere devlet tarafından görevlendirilen bir ajan. Karakteri Shamier Anderson canlandırıyor. Defiance (4 bölüm), Shots Fired (3 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.

Bobo Del Rey: Kasabadaki şeytanların öncüsü. Karakteri canlandıran Michael Eklund’u Bates Motel (8 bölüm), Continuum (5 bölüm) gibi dizilerde izlemiştik.

Wynonna Earp Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Emily Andras
Dizi Türü: Fantastik, Macera
Diğer Oyuncular: Katherine Barrell, Tamara Duarte, Greg Lawson, Anna Quick
IMDB: 7.3

Wynonna Earp dizi konusu ve oyuncuları yazımızın sonuna geldik. Fantastik diziler ilginizi çekiyorsa buraya tıklayarak tanıtımını yaptığımız doğaüstü temalı dizilere ulaşabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply