Young Sheldon Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 25 Eylül 2017 tarihinde yayınlanan Young Sheldon dizisi, CBS kanalı aracılığı ile izleyiciyle buluşturuldu. 9 bölümü yayınlanan dizi, 12 bölümlük bir onay daha aldı. Dizinin her bölümü ortalama olarak 30 dakika kadar sürmekte. Young Sheldon konusu ele alındığında komedi türünü oldukça başarılı bir şekilde işliyor olduğunu söyleyebiliriz. Bu proje, bol ödüllü The Big Bang Theory’in bir spin-off’u olarak değerlendirilebilir.

Dizinin yapımcılığını Tony Hicks (My Wife and Kids, The Carmichael Show) ve David Bickel (The King of Queens) üstleniyor. Dizinin yaratıcılarından olan Chuck Lore (Two and a Half Men, The Big Bang Theory, Mom) ve Steven Molaro (The Big Bang Theory), aynı zamanda dizinin senaristliğini de yapmakta.

Young Sheldon Konu ve Oyuncular

Dizi, 1989 senesinin Doğu Teksas’ında geçmekte. Dizi sayesinde daha abisi kadar entelektüel bir birikimi olmamasına rağmen dört sınıf birden atlayıp liseye geçen küçük Sheldon Cooper’ı detaylı bir şekilde tanıyoruz. Jim Parsons, küçük Sheldon’ın anlaşılmazlıklarla dolu olan senelerini kendi sesi ile izleyiciye anlatıyor. Sheldon’ın annesi küçük dâhiyi yeni okulundaki zorbalıklardan korumak için çaba gösteriyor, ikiz kardeşi ise 4. Sınıfta kalıyor ve bundan büyük bir gurur duyuyor. Dizide Sheldon’ın dindar ailesi ile ilişkisini, okulda yaşadığı zorlukları ve büyük zekasını oldukça eğlenceli bir anlatımla görüyoruz.Young Sheldon dizi oyuncuları ve karakterleri kimlerdir? Başrolde HBO projesi The Big Little Lies dizisiyle televizyon dünyasına adım atan çocuk oyuncu Iain Armitage yer alıyor. The Big Bang Theory’den Jim Parsons, It’s Always Sunny in Philadelphia’dan Lance Barber ve Scandal‘dan Zoe Perry de oyuncu kadrosunda bulunuyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Chuck Lorre, Steven Molaro
Dizi Türü: Komedi
Kanal: CBS
IMDB: 6.5

Buna Göz Atın:  Blacklist Redemption Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply