Z Nation Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) – Tanıtım

0

Dizinin ilk bölümü 12 Eylül 2014 tarihinde Syfy kanalı aracılığıyla izleyiciye sunuldu. Z Nation dizisi toplam dört sezondan meydana gelmekte. İlk sezon 13, 2. sezon 15, 3. sezon 14 ve 4. sezon 13 bölümden oluşmakta. Her bölümün ortalama gösterim süresi de 44 dakika kadar. Z Nation konusu ele alındığında aksiyon, komedi ve drama türlerini işlediğini görmekteyiz.

Dizinin yapımcıları arasında Jodi Binstock (Web Therapy), Steve Graham (The Purple Rose) ve Karl Schaefer (Strange Luck) gibi isimler bulunmakta. Dizinin yaratıcılarından olan Craig Engler (Zombie Apocalypse, Rage of the Yeti) ve Karl Schaefer, aynı zamanda dizinin senaristliğini de üstlenmekte.

Z Nation Konu ve Oyuncular

Dizi, zombi salgının tüm dünyayı sarmasından tam 3 sene sonrasında geçmekte ve ortaya çıkan virüsü ortadan kaldırmak amacıyla çalışan bir ekibin oldukça absürt olan maceraları anlatılmakta. Eski mahkum Murphy, salgın aşısı için bilimsel olan bir deneyin içerisindedir ve işler ters gidince zombilerin saldırısına uğrar. Fakat saldırı yüzünden almış olduğu ısırıklar ile kurtulmayı başarıp zombilere karşı bağışıklık kazanır. Ayrıca zombileri telekinezi yöntemi ile kontrol altına alma becerisine de sahip olur. Murphy, artık insanlığın tek umudu durumuna gelmiştir ve bir ekip, Murphy’i bulup onu Kaliforniya’da bulunan bir devlet laboratuvarına götürmek için yola koyulur.Z Nation dizi oyuncuları, karakterleri arasında kimler var? Murphy rolünde daha önce zombi temalı dizi ve filmlerde rol almış olan Keith Allan bulunuyor. Doc karakterini ise Grimm ve Love gibi dizilerde konuk oyuncu olarak gördüğümüz Russell Hodgkinson canlandırıyor. The First Family kadrosundan Kellita Smith ve kariyerindeki ilk deneyimini bu proje ile yaşayan Nat Zang de oyuncu kadrosunda kendilerine yer buluyor.

Buna Göz Atın:  Revenge Dizi Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Craig Engler, Karl Schaefer
Dizi Türü: Korku, Aksiyon, Komedi
Diğer Oyuncular: Anastasia Baranova, DJ Qualls, Pisay Pao, Emilio Rivera
IMDB: 6.7

Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply